Pitbull: nowe porządki – świetny weekend w Wielkiej Brytanii!

Najnowszy film Patryka Vegi trafił w miniony piątek do szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Sieć kin Odeon pokazywała go w 32 kinach. Pitbull: nowe porządki był jedną z niespodzianek weekendu i świetne wyniki zapewniły tytułowi kolejny tydzień w kinach oraz zwiększoną liczbę kopii.

Polska produkcja zarobiła w trzy dni 146 tys. funtów, co sytuuje tytuł w drugiej dziesiątce filmów weekendu w Wielkiej Brytanii. Pitbull wypadł lepiej niż inne, obcojęzyczne produkcje debiutujące w tym samym czasie: Nasza najmłodsza siostra w reżyserii Hirokazu Koreedy (41 tys. funtów, 21 kin) oraz Zupełnie Nowy Testament Jaco Van Dormaela (31 tys., 19 kin). Znów jednak okazało się, że wśród tytułów nieanglojęzycznych kino z Indii nie ma sobie równych. Tamilski film Theri (The Spark) zarobił ponad 280 tys. z 46 kin. Najbardziej dochodowym filmem weekendu była Disnejowska Księga dżungli z wynikiem 9,9 mln. funtów.

Film Vegi będzie miał szanse poprawić swoje świetne wyniki przez najbliższy tydzień, ponieważ dzięki dużej oglądalności wyświetlany będzie w jeszcze większej ilości miejsc. W sumie będą to 53 kina w Wielkiej Brytanii i 9 w Irlandii. Pełna lista dostępna jest na stronie sieci Odeon.

Zobacz również: Pitbull: nowe porządki – recenzja filmu z Bogusławem Lindą

Pitbull: nowe porządki uzyskał drugi wynik otwarcia w historii filmów polskich wyświetlanych na Wyspach. Rekord ten z wynikiem 159 tys. należy do komedii Olafa Lubaszenki – Sztos 2, znanej także pod tytułem Polish Roulette. Najbardziej dochodową popularną produkcją polską, wyświetlaną do tej pory w Wielkiej Brytanii, pozostaje Jesteś bogiem. W 2012 roku, po pokazach w 21 kinach, historia Magika i Paktofoniki zarobiła 277 tys. funtów.

Źródła: odeon.co.uk / theguardian.com / bfi.org.uk

Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?