Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Ari Aster zabiera głos w sprawie filmu Rumours

Autor: Hanna Kroczek
16 kwietnia 2024
Ari Aster zabiera głos w sprawie filmu Rumours

Reżyser Dziedzictwa. Hereditary i Midsommar. W biały dzień, Ari Aster wypowiedział się na temat nowego filmu, którego został producentem. Komedię Rumours, która zostanie zaprezentowana w Cannes, nazwał „głupim, przezabawnym i cudownym filmem”. 

Film został napisany i wyreżyserowany przez kanadyjskiego autora Guya Maddina wraz z wieloletnimi współpracownikami Evanem Johnsonem i Galenem Johnsonem.

Co filmie mówią twórcy i producenci?

Humor nie zawodzi członków produkcji. Aster mówi:

Fakt, że Guy Maddin, najbardziej charakterystyczny i oryginalny kanadyjski filmowiec lat 20. i 30., znalazł Evana i Galena Johnsonów, najbardziej charakterystycznych i oryginalnych kanadyjskich twórców filmowych dzisiaj, jest cudem. Fakt, że tak swobodnie odeszli od swojej genialnej twórczości ostatniej dekady, zachowując jednocześnie swój niesamowity dar hiperbolicznej gry słów oraz niekończącą się inwencję komiczną i estetyczną, jest jeszcze bardziej cudowny. Rumours to głupi, zabawny i wspaniały film, w którym występuje najlepsza obsada, jaką kiedykolwiek zebrano. Duch Buñuela i Monty Pythona oraz przemęczonej telewizji lat 70. jest żywy i dziwny.

Guy Maddin, Evan Johnson i Galen Johnson dodali

Pod presją zbliżających się dni zagłady, z którymi jesteśmy zbyt zaznajomieni, uwiedzeni eschatologicznymi zawiłościami wypisanymi prowokacyjnie na naszym zaschniętym siarką niebie, nie mogąc się pocieszyć niczym innym jak tylko beznadziejnością i naszym chłodem – przeklęte dusze, bardzo potrzebujące ciepła, które czasami może zapewnić tylko nostalgia, my, reżyserzy, skierowaliśmy naszą rozpaczliwą uwagę, paciorki różańca szczękające niczym zęby w naszych kościstych palcach, ku osobliwym, starym zwyczajom dyplomacji – mianowicie G7!

Bleecker Street zajmuje się dystrybucją w USA, Protagonist natomiast, sprzedażą międzynarodową w Cannes, gdzie film będzie miał swoją premierę poza konkursem głównym.

Co wiemy o Rumours?

Laureatki Oscara Cate Blanchett i Alicia Vikander występują w nim w towarzystwie Roya Dupuisa, Charlesa Dance, Denisa Ménocheta, Nikki Amuka-Bird, Rolando Ravello, Takehiro Hira i Zlatko Burić. Film opowiada o siedmiu przywódcach najbogatszych liberalnych demokracji świata uczestniczących w corocznym szczycie G7. Zanim jednak tam dotarli, zgubili się w lesie i stanęli w obliczu rosnącego niebezpieczeństwa podczas próby sporządzenia tymczasowego oświadczenia w sprawie światowego kryzysu. Niektóre źródła donoszą, że tymczasowe oświadczenie dotyczy kryzysu klimatycznego, jednak nie ma jeszcze potwierdzenia tej hipotezy.

Póki co, możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia z filmu, które intrygują swoją estetyką. Kilka dni temu udostępnił je Ethan Warren, na swoim X.

">April 10, 2024

Więcej o filmach przeczytasz na Movies Room:

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe 

Studentka dziennikarstwa, miłośniczka szeroko pojętej popkultury. Fanka filmów Marvela i krwawych horrorów. W wolnej chwili czyta książki, robi zdjęcia i chodzi na koncerty. Na wakacjach prowadzi zajęcia filmowe dla dzieci.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.