Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Jonathan Bailey zagra w nowym Jurasic World?

Autor: Hanna Kroczek
16 kwietnia 2024
Jonathan Bailey zagra w nowym Jurasic World?

Gwiazda serialu Bridgertonowie, Jonathan Bailey, prowadzi wstępne rozmowy w sprawie dołączenia do obsady Jurassic World 4. Zamiast być bezpośrednią kontynuacją Jurassic World Dominion, nadchodzący film w reżyserii Garetha Edwardsa będzie raczej kolejnym rebootem. Nie przywróci weteranów oryginalnej serii Jeffa Goldbluma, Laura Dern, Sam Neill, Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Scenariusz napisał David Koepp, który napisał także scenariusze do oryginalnego Parku Jurajskiego i jego kontynuacji, Zaginionego Świata.

Według serwisu Deadline rozpoczęły się wczesne rozmowy w sprawie występu Bailey w Jurassic World 4. Aktorką, którą prawdopodobnie też zobaczymy na ekranie jest Scarlett Johansson. To oni najprawdopodobniej zostaną nowymi gwiazdami najnowszej części serii wyprodukowanej przez Universal i Amblin Entertainment. Ważną rolę ma tu odegrać także Steven Spielberg jako producent wykonawczy. Bailey ma już silne powiązania z Universalem, ponieważ występuje w roli Fiyero w ich nadchodzącej i bardzo oczekiwanej adaptacji broadwayowskiego musicalu Wicked.

Jaka przyszłość czeka Jurassic World?

Choć trylogia Jurassic World odniosła sukces finansowy, nie zdobyła serc fanów Parku Jurajskiego. Niby opowiadała historię zbliżoną do tej z oryginalnych filmów, jednak w dużo mniej udany sposób. Po fenomenie i triumfie oryginału, każda kontynuacja próbowała dogonić pioniera, jednak żadna nie odegrała już tak znaczącej roli. Poszczególne sequele nie miały już tak fascynującej i odkrywczej historii. Opierały się w większości na nostalgii związanej z przywracaniem ukochanych postaci czy wprowadzaniem nowych bohaterów, których cała osobowość opierała się na archetypach z pierwszego filmu.

Zatrudnienie wszechstronnego aktora takiego jak Bailey może pozwolić serii stworzyć oryginalną postać, która nie będzie oparta na poprzednikach, ale na kreatywnym pomyśle. Jednym z powodów, dla których Park Jurajski sprawdza się tak dobrze, jest oryginalność i urok, jaki Goldblum, Dern, Neill i reszta utalentowanej obsady wnieśli do swoich występów. Dzięki temu oszałamiające efekty wizualne, ekscytującą historię i dające do myślenia motywy, które nadal rezonują dziesiątki lat później, robią jeszcze większe wrażenie.

Skąd znany jest Jonathan Bailey?

Rolę Jonathana Baileya w Bridgertonach, w produkcjach na West Endzie, jego wielokrotnie nagradzany występ w Towarzyszach podróży i nadchodząca rola Fiyero w Wicked pokazują, że może wiele wnieść do serii, która zmierza w nowym kierunku. Choć dinozaury są tutaj kluczowe, historia nie zadziała bez postaci ludzkich stanowiących jej podstawę. Co Bailey i Johansson zrobią, aby dobrze rozpocząć nową erę w Jurassic World 4? Przekonamy się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Więcej o filmach przeczytasz na Movies Room:

Źródło: screenrant.com/ Ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Studentka dziennikarstwa, miłośniczka szeroko pojętej popkultury. Fanka filmów Marvela i krwawych horrorów. W wolnej chwili czyta książki, robi zdjęcia i chodzi na koncerty. Na wakacjach prowadzi zajęcia filmowe dla dzieci.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.