Creed III – Michael B. Jordan zostanie też reżyserem?

Będąc jej tytułowym bohaterem i producentem, Michael B. Jordan jest od samego początku z serią Creed. Czy tym razem pójdzie o krok dalej?

O potencjalnym przejęciu także posady reżysera deliberował portal Deadline. Nie podano jednak żadnych szczegółów, poza tym, że możliwość jego występowania na tym stanowisku jest rozważana. Co więcej, żadne zainteresowane osoby nie podniosły głosu w tej sprawie. Jednakże biorąc pod uwagę dość wiarygodne źródła tych spekulacji, warto mieć to na uwadze. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku producent Irwin Winkler przyznawał w jednej ze swoich publikacji, iż oferował aktorowi także wyreżyserowanie Creed III. Może Jordan faktycznie zatem otrzyma pierwszą w swojej karierze szansę?

Creeda II

Fot. Kadr z filmu Creed: Narodziny Legendy

Zobacz również: Leaving Neverland – powstaje druga część dokumentu

Fabuła poprzedniej części, Creed II, jest ściśle powiązana z czwartą częścią Rocky’ego. To w tamtym filmie Balboa walczył i ostatecznie pokonał Ivana Drago, który pozbawił życia Apollo Creeda, ojca głównego bohatera najnowszej odsłony cyklu, Adonisa. W tejże części Adonis zmierzy się z synem Ivana, Viktorem.

Film wyreżyserował Steven Caple Jr. na podstawie oryginalnego scenariusza napisanego przez Sylvestra Stallone’a. W obsadzie Creed 2 pojawili się Michael B. Jordan. Sylvester Stallone, Teesa Thompson, Dolph Lundgren, Florian Munteanu czy Brigitte Nielsen.

Źródło: Deadline; Collider / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Creed 2

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?