Gwiazdy Avengers bronią Chrisa Pratta przed krytyką

W ostatnich dniach jednym z tematów numer jeden w Hollywood jest krytyka osoby Chrisa Pratta i reakcje na nią.

A o co w ogóle poszło? Otóż filmowy Star-Lord jest powiązany z Kościołem Chrześcijańskiego ZOE, który z kolei ma koneksje z megakościołem Hillsong, który znany jest ze swojego konserwatywnego podejścia m.in. wobec związków LGBT. Wiele osób uważa także, że Pratt popiera Donalda Trumpa. Już od dawna pewne osoby (m.in. Ellen Page) podnosiły tę kwestię. Dziwaczna afera rozpoczęła się zaś, gdy 17 października scenarzystka Amy Berg zamieściła żartobliwy tweet ze zdjęciami kilku aktorów i zapytaniem, który z nich powinien odpaść:

Oczywiście wiadomo, kto otrzymał najwięcej głosów, a przy tym wszelkie zarzuty wobec postawy Pratta podniosły się. Szybko w jego obronie stanął sam Robert Downey Jr., podkreślając, jak uczciwą osobą jest jego kolega z planu oraz sugerując, że osoby mające z nim jakiś problem powinny raczej usunąć własny profil w mediach społecznościowych i zastanowić się nad sobą.

Wpis Iron Mana wywołał spore poruszenie, ale za nim podążyło wiele innych gwiazd, w tym Mark Ruffalo, Zoe Saldana, James Gunn, podkreślając chociażby chrześcijańskie walory Pratta oraz jego apolityczność. Wielu z nich wytknięto np., że nie reagowali tak chętnie, gdy zewsząd atakowano Brie Larson.

Cóż, sytuacja jest dość absurdalna i jak na razie obija się tylko i wyłącznie o przepychanki w social mediach. Oby jedynie nie przeszło to na filmowy świat.

Źródło: CBR / Ilustracja wprowadzenia: Marvel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piotr pisze:

Prywatne poglądy polityczne czy religijne aktorów są ich osobistą sprawą. Tak uważam.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?