Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Sydney Sweeney zagra Tsunade? Tak wybraliby fani Naruto

Autor: Konrad Stawiński
7 kwietnia 2024
Sydney Sweeney zagra Tsunade? Tak wybraliby fani Naruto

Od niedawna wiadomo, że aktorski Naruto w końcu zmierza na duże ekrany. Obsada nie została jeszcze ogłoszona, więc fani agitują, by to Sydney Sweeney otrzymała rolę Tsunade w aktorskiej ekranizacji słynnej mangi. Na przeszkodzie może stanąć oryginalna wizja z mangi i anime.

W lutym bieżącego roku wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że stworzy aktorską wersję Naruto, kultowej mangi i anime. Wielu fanów zaczęło debatować w sieci i wybierać idealnych odtwórców do ról. Dużą popularność w mediach społecznościowych zyskał fancasting dotyczący postaci Tsunade. 

Sydney Sweeney jako Tsunade w Naruto?

Gdyby to fani wybierali obsadę, rolę zmagającej się z traumami przeszłości najlepszej medycznej ninja otrzymałaby Sydney Sweeney. I nie przeszkadza internautom kwestia różnicy wieku między postacią kunoichi i aktorką. W oryginale postać Tsunade ma około pięćdziesięciu lat, a Sweeney skończyła dopiero dwadzieścia sześć wiosen. Oznacza to, że twórcy filmu live-action musieliby zrezygnować z wierności mandze, by angaż Amerykanki stał się faktem. 

Co obecnie wiemy o live-action Naruto?

Hollywoodzka ekranizacja Naruto wciąż znajduje się na wczesnym etapie. Film nie posiada jeszcze obsady i daty premiery. Ujawniono wyłącznie, że za reżyserię i scenariusz odpowiadać będzie Destin Daniel Cretton, twórca marvelowskiego widowiska Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Za pośrednictwem firmy Hisako, Cretton i Jeyun Munford będą również producentami aktorskiej adaptacji. Wśród producentów znaleźli się również Avi Arad, Ari Arad i Emmy Yu z Arad Productions, odpowiedzialnego za adaptację gry Borderlands,  oraz Jeremy Latcham (Dungeons & Dragons: Złodziejski honor).

O czym jest Naruto?

Naruto to stworzona przez Masashiego Kishimoto kultowa shōnen-manga fantasy wydawana w latach 1999-2014. Głównym bohaterem jest Naruto Uzumaki, nastoletni ninja, którego marzeniem jest zostać przywódcą i najsilniejszym wojownikiem w wiosce. Nie jest on jednak zwykłym chłopcem, gdyż gdy był niemowlęciem, w jego ciele zapieczętowano lisiego demona, który zaatakował wioskę. Seria przedstawia dojrzewanie, rozwijanie umiejętności, treningi oraz przyjaźnie Naruto. 

Sydney Sweeney – ostatnie filmy i plany aktorskie 

Sweeney to amerykańska aktorka, której sławę przyniosła rola Cassie w serialu Euforia. W ostatnich miesiącach jej kariera nabrała zdecydowanego przyspieszenia. Uznanie przyniosła jej kreacja w dramacie Reality, a sporym echem wśród widzów odbiły się horror Niepokalana oraz komedia Tylko nie ty. Skazy na wizerunku Sweeney nie przyniósł również występ w miażdżonej przez widzów i recenzentów superbohaterskiej superprodukcji Madame Web.

Sydney Sweeney do tej pory nie odniosła się do fanowskich próśb o wcielenie się w postać Tsunade. Za to niedawno aktorka i jej sztab menadżerski dementowali informacje o obsadzeniu aktorki w filmie z Johnnym Deppem. W najbliższych latach Sweeney planuje natomiast doprowadzić do skutku remake Barbarelli oraz ma powrócić w trzecim i finałowym sezonie Euforii.

Więcej o anime na Movies Room:


źródło: fictionhorizon.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż zdjęć z x.com

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.