Red Dead Redemption 2 – kiepskie wyniki finansowe wersji PC

Studio Rockstar od lat sprawia wrażenie, że ma w głębokim poważaniu graczy pecetowych. Starczy przypomnieć sobie słynną już wtopę z portami w związku z premierą GTA IV na komputery osobiste. Najnowsza ich gra również pod tym względem pozytywnie nie zaskakuje, a efekty są dość oczywiste.

Red Dead Redemption 2 bez wątpienia jest grą wyjątkową – tutaj nawet ci, którym ten tytuł nie do końca się spodobał, nie mają specjalnego pola manewru, by oponować w tym temacie. Jednak problem z wersjami na PC jest na tyle duży, że ze zrozumiałych względów nie sprawia, że gracze na tę platformę rzucają się na nią. Według wyliczeń Steama, gra w nią ok. 29 tysięcy graczy, co w porównaniu z GTA V (97 tysięcy) wygląda bardzo blado. Przy gigantycznych wymaganiach sprzętowych i ciągłych problemach nie ma się co dziwić, że większość osób woli poczekać, ewentualnie zostać przy konsolowej wersji.

Zobacz również: Red Dead Redemption 2 na PC już za rogiem. Gracze korzystający z kart GeForce od dziś gotowi do gry

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na komputerach osobistych 5 listopada 2019 roku.

Źródło: dsogaming.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?