Olga Kalicka wystąpi w rosyjskim serialu historycznym o czasach Wielkiej smuty

Olga Kalicka za pośrednictwem serwisu Instagram pochwaliła się, iż otrzymała rolę w zagranicznej produkcji. Będzie nim rosyjski serial kostiumowo-historycznym o carze Borysie Godunowie. Gwiazda Rodzinki.pl dołącza w ten sposób do aktorów i aktorek występujących ostatnio w rosyjskich produkcjach – Pawła Deląga, Michaliny Olszańskiej i Joanny Moro.

I wszystko jasne! Od dziś mówcie mi Caryca Maryna Mniszech! 

Powyższy opis towarzyszył umieszczonej w serwisie fotografii, na której młoda aktorka pozuje na planie zdjęciowym w Moskwie ubrana w historyczny kostium.

 


 

 

#carica #marynamniszech #serial #borisgodunov #excitingproject #russia

Post udostępniony przez Olga Kalicka (@olgakalicka)


Produkcja rozgrywać będzie się w czasach cara Borysa Godunowa, a młoda aktorka wcieli się w postać Carowej Maryny Mniszchówny, co oznacza, że serial opowie o słynnym okresie zwanym Wielką smutą (1598-1613), podczas którego Carstwo Rosyjskie zmagało się w ogromnymi problemami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi. Czasy te znane są również w historii Polski, gdyż jednym z jego epizodów jest wojna polsko-rosyjska, podczas której wojska Rzeczpospolitej zdobyły Moskwę w 1610 roku. 

Zobacz również: Polacy w produkcjach zagranicznych. Podsumowanie 2017 roku

Bardzo możliwe jest, że nawet jeśli serial do Polski nie trafi, to w naszym kraju jeszcze będzie o nim głośno, gdyż zapewne znajdzie się pod lupą prawicowej prasy, która będzie doszukiwać się wszelkich znamion antypolonizmu, co miało miejsce, chociażby w przypadku kuriozalnego rosyjskiego filmu historyczno-przygodowego z elementami fantasy pod tytułem 1612, w którym w jedną z głównych ról wcielał się Michał Żebrowski.

Data premiery nie jest obecnie znana.

Źródło: instagram/olgakalicka / ilustracja wprowadzenia: kadr z teasera serialu Lifting

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?