The Handmaid’s Tale – Joseph Fiennes z główną rolą męską

Joseph Fiennes zagra obok Elisabeth Moss w nowym dramacie Hulu, The Handmaid’s Tale. Aktor wcieli się w Komendanta Waterforda, czyli założyciela totalitarnego Gilead oraz pracodawcę głównej bohaterki. W filmie z 1990 roku rolę tę zagrał Robert Duvall.

Oficjalny opis serialu: The Handmaid’s Tale to historia Gilead, społeczności totalitarnej, która kiedyś była częścią Stanów Zjednoczonych. W związku z katastrofami ekologicznymi i spadkiem urodzeń, Gilead rządzone jest przez religijnych fundamentalistów, którzy traktują kobiety, jak własność rządową.  Jedną z ostatnich płodnych kobiet jest Offred (Moss). Pracuje, jako służąca w domu Komendanta. Jest też jedną z kobiet zmuszanych do aktów seksualnych, w związku z ostatnimi próbami ponownego zaludnienia zniszczonej Ziemi. W przerażającym społeczeństwie, gdzie jedno słowo może zakończyć jej życie, Offred nawiguje pomiędzy domami dowódców, ich żonami i innymi służącymi. Ma jeden cel – przetrwać i odnaleźć córkę, która została jej odebrana. 

Zobacz również: Feud – Sarah Paulson w kolejnym serialu Ryana Murphy’ego

W obsadzie znaleźli się również: Max Minghella (Świat według Mindy), Ann Dowd (Pozostawieni), Samira Wiley (Orange is the New Black) oraz Madeline Brewer (Hemlock Grove).

Serial stworzy Bruce Miller (The 100), który również został producentem wykonawczym. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec roku, a premiera planowana jest na 2017 rok. The Handmaid’s Tale zostanie oparty na powieści Margaret Atwood z 1985 roku.

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: Shutterstock

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?