Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Nie będzie kontynuacji serialu Ranczo? Artur Barciś wskazał główne przeszkody

Autor: Konrad Stawiński
30 marca 2024
Nie będzie kontynuacji serialu Ranczo? Artur Barciś wskazał główne przeszkody

Czy serial Ranczo doczeka się kontynuacji? Artur Barciś ocenił obecne szanse na realizację nowych odcinków i filmu Ranczo. Zemsta wiedźm.

Kultowy serial Ranczo emitowany był w TVP1 w latach 2006-2009 oraz 2012-2016. Od lat w planach twórców jest kontynuacja produkcji w formie filmu pełnometrażowego Ranczo. Zemsta wiedźm czy nowego miniserialu, lecz do tej pory żaden z nich nie doszedł do skutku. W 2021 roku Wirtualnemedia.pl ujawniły informację, że producent Maciej Strzembosz podjął rozmowy z Telewizją Polską w sprawie nowych projektów osnutych wokół Rancza. Nie byłaby to kontynuacja w formie 11. sezonu, lecz film fabularny i miniserial mające pomijać postać Kusego. Oba projekty jednak wciąż stoją w miejscu i wygląda na to, że fani raczej nie doczekają się w najbliższym czasie powrotu do miasteczka Wilkowyje.

Artur Barciś o kontynuacji serialu Ranczo

Pamięć o serialu Ranczo jest wciąż żywa i nie dziwi, że temat kontynuacji w 2024 roku został poruszony we wczorajszym wywiadzie Artura Barcisia z Michałem Polem na youtube’owym Kanale Sportowym. Odtwórca roli Czerepacha został zapytany przez jednego z widzów o szanse na dalszy ciąg kultowej komediowej produkcji. Aktor wcielający się w serialowy czarny charakter nie miał dla fana pozytywnych wiadomości. Barciś wskazał, że najpierw sequel zablokowała Telewizja Polska, a obecnie na przeszkodzie w realizacji nowego Rancza stoi śmierć odtwórców gwiazd serialu – Pawła Królikowskiego i Franciszka Pieczki.

Tak, był takie rozmowy. To było wiele lat temu. Żył jeszcze Paweł Królikowski. Był scenariusz filmu kinowego, tzn. jest cały czas – Ranczo. Zemsta Wiedźm. Bardzo mi się podobał ten scenariusz i bardzo chciałem, żeby to zostało zrealizowane, ale jakoś długo władze telewizji ówczesnej się zastanawiały czy to robić czy nie i w końcu zdecydowano, że nie. 

A potem, kiedy znowu pojawił się ten pomysł, żeby to robić, to zmarł Paweł Królikowski, i bez niego, który miał tam grać bardzo ważną role, już nie mówiąc o tym, że sam fakt śmierci jednego z bohaterów nas wycofał bardzo, potem jeszcze zmarł Franciszek Pieczka i to powoli umarło i podejrzewam, ze już nie wróci.

Pełną rozmowę z Arturem Barcisiem obejrzeć można na Kanale Sportowym.

Ranczo – polski hit telewizyjny XXI wieku

Serial komediowo-obyczajowy Ranczo przedstawiał historię młodej Amerykanki, która osiedla się w małej podlaskiej wsi i musi mierzyć się z intrygami lokalnego wójta. Perypetie mieszkańców Wilkowyj okazały się wielkim hitem telewizyjnym, który gromadził przed telewizorami wielomilionową publiczność. Łącznie powstało dziesięć sezonów oraz film pełnometrażowy Ranczo Wilkowyje. W obsadzie znajdowali się Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Artur Barciś czy Franciszek Pieczka.

Produkcja trzykrotnie zdobywała Telekamerę „TeleTygodnia” w kategoriach: serial i serial komediowy, co zaowocowało przyznaniem w 2017 roku Złotej Telekamery. Dwukrotnie było też nominowane do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej.

Ranczo oglądać obecnie można w serwisie VOD Telewizji Polskiej.

Więcej o polskich serialach na Movies Room:

ilustracja: fot. TVP VOD

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.