Będzie grane! – czyli growe premiery lipca

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Za oknem skwar i najchętniej całe dni spędzilibyśmy w pobliżu zbiornika wodnego, wypoczywając i racząc się zimnymi napojami. W lipcu próżno szukać gier, które przekonałyby nas do zamknięcia się w zacienionym pokoju z padem w dłoniach, czy przed komputerem. Mimo wszystko, sprawdźmy jakie najciekawsze tytuły zadebiutują już w tym miesiącu!

Stranger Things 3: The Game – 4 lipca

Zobacz również: DayZ – recenzja gry. O 6 lat za późno.

4 lipca nie tylko obejrzymy najnowszy sezon Stranger Things, ale będziemy mogli sami wcielić się w bohaterów znanych z serialu Netflixa. W Stranger Things 3: The Game trafimy do Hawkings, gdzie zmierzymy się w walce z licznymi przeciwnikami. Do naszej dyspozycji oddane zostanie kilka postaci obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami bojowymi – takimi jak chociażby wybuchowe pociski. Dodatkowo Stranger Things 3: The Game możemy ukończyć w pojedynkę lub w lokalnym multiplayerze. W grze użyto pikselowej grafiki rodem z lat 80., która idealnie wpisuje się w klimat serialu.

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Sea of Solitude – 5 lipca

Zobacz również: The Sinking City – recenzja gry. Na skraju szaleństwa.

Sea of Solitude to przygodowa gra akcji dotykająca tematu miłości i samotności człowieka. Wcielamy się w niej w dziewczynkę o imieniu Kay, która zaczyna przeobrażać się w potwora. Bohaterka udaje się w samotną podróż po zalanym przez wodę świecie, w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie co się z nią dzieje. Gra może pochwalić się bardzo atrakcyjną oprawą wizualną, przywodzącą na myśl film rysunkowy. Rozgrywka w dużej mierze opiera się na eksploracji fantastycznego świata oraz rozwiązywaniu najróżniejszych zagadek logicznych.

Platforma: PC, PS4, Xbox One.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – 19 lipca

Kontynuacja serii gier RPG osadzona w komiksowym uniwersum Marvela. Podczas rozgrywki wraz ze znanymi superbohaterami przyjdzie nam się zmierzyć z Thanosem oraz Czarnym Zakonem. Naszym celem będzie zdobycie Kamieni Nieskończoności przez co pokrzyżujemy niecne plany antagonistów. W Marvel Ultimate Alliance 3 pokierujemy oddziałem superbohaterów, a nasz sukces będzie zależał nie tylko od naszej zręczności, lecz także od właściwego doboru zespołu. Walkę będziemy mogli podjąć w pojedynkę, lub w czteroosobowym trybie kooperacji. Po raz pierwszy w historii serii otrzymamy nie tylko widok w rzucie izometrycznym, ale także widok TPP.

Platforma: Nintendo Switch

Beyond: Dwie dusze – 22 lipca

Zobacz również: Finały Sezonu Wiosna 2019 Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę w Warszawie!

Niegdyś tytuł na wyłączność PlayStation trafi w tym miesiącu na komputery osobiste. Beyond: Dwie dusze opowiada historię Jodie Holmes, dziewczynki która potrafi nawiązać kontakt z tajemniczym bytem o imieniu Aiden. Dzięki tej więzi bohaterka posiada nadludzkie umiejętności, np. zdolność przesuwania przedmiotów siłą woli. Gra utrzymana jest w konwencji interaktywnego thrillera, a naszym zadaniem jest eksploracja udostępnionych lokacji oraz prowadzenie dialogów z innymi postaciami. Od naszych wyborów zależeć będzie zakończenie historii dziewczynki.

Platforma: PC.

Wolfenstein: Youngblood – 26 lipca

Zobacz również: The Surge 2 – oto starcie z jednym z bossów!

Wolfenstein: Youngblood zabierze nas kilkadziesiąt lat w przód od wydarzeń przedstawionych w Wolfenstein II: The New Colossus. B.J. Blazkowicz przepada bez śladu, a schedę po nim przejmują jego córki bliźniaczki – Jessica i Sophie. Wraz z nimi lądujemy w Paryżu znajdującym się pod okupacją Trzeciej Rzeszy. Naszym zadaniem będzie wsparcie tamtejszego ruchu oporu w walce z najeźdźcą. Rozgrywka niewiele różni się od poprzednich części serii. Do dyspozycji gracza oddany zostaje spory arsenał broni, dzięki któremu stawimy czoła naszym przeciwnikom. Co ciekawe, Wolfenstein: Youngblood stawia spory nacisk na tryb kooperacji – to właśnie gra ze znajomym ma dostarczać najwięcej frajdy z rozgrywki.

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?