TOP 10 – Najlepsze filmy z Tomem Cruise’em!

Jakkolwiek nieprawdopodobnie może to zabrzmieć, w ten weekend 58. urodziny obchodzi Tom Cruise – jeden z najaktywniejszych aktorów Hollywood. Nie ma może wybitnych umiejętności aktorskich, ale nadrabia to charyzmą i zaangażowaniem, które wykracza poza obecne standardy w branży.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy z Margot Robbie!


10. Jaja w tropikach

Na początek jedna z najoryginalniejszych ról Cruise’a. Ben Stiller, Jack Black i Robert Downey Jr. stoją na czele gwiazdorskiej obsady najnowszej komedii akcji „Jaja w tropikach”. To historia grupy egocentrycznych aktorów, zaangażowanych, żeby nakręcić najlepszy w historii kina film wojenny. Rosnące w zastraszającym tempie koszty oraz kaprysy gwiazdorów grożą wstrzymaniem produkcji. Sfrustrowany reżyser chwyta się więc ostatniej deski ratunku – wysyła ekipę filmową w dzikie tereny południowo-wschodniej Azji, by film zyskał realizm partyzanckich podchodów. Aktorzy muszą sobie poradzić bez asystentów, pomocników a nawet telefonów komórkowych. Ale nikt nie przewidział, że  ekipa zetknie się z lokalną bandą handlarzy narkotyków. Ci błędnie biorą amerykańskich aktorów za agentów wywiadu i swoimi dość konwencjonalnymi w tych kręgach metodami (karabin, granat, bomba) starają się rozwiązać problem zachodnich „najeźdźców”.

9. Top Gun

Oczywiście na liście musiał się znaleźć jedna z produkcji, które stanowią ważny rozdział w karierze aktora. Maverick (Tom Cruise) i Goose (Anthony Edwards) to dwaj piloci marynarki udowadniający z każdym lotem swoje ogromne możliwości. Wybrani do szkoły asów przestworzy – Top Gun są szkoleni na najlepszych pilotów na świecie. Wkrtóce Maverick zakochuje się w swojej instruktorce Charlie (Kelly McGillis).

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

gdzie! pisze:

a gdzie są oczy szeroko zamknięte??

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?