Doda stworzy film o Dziewczynach z Dubaju. Nie rezygnuje również z aktorstwa

Coraz mocniej rozkręca się kariera producencka Doroty „Dody” Rabczewskiej. Po Pitbullu. Ostatnim psie oraz zapowiedzianym Gromie wedle scenariusza Wojciecha Smarzowskiego gwiazda polskiej sceny muzycznej stworzy jeden z bardziej kontrowersyjnych filmów – ekranizację Dziewczyn z Dubaju.

Dziewczyny z Dubaju  to jedna z najgłośniejszych książek wydanych w 2018 roku w naszym kraju. Bestseller Piotra Krysiaka w drobiazgowy sposób opisuje świat polskiego seks-biznesu i zorganizowanej prostytucji,  której uczestniczkami były modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności i artystki. Na jej podstawie powstanie film fabularny, który produkować będzie Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień wraz z producentem serii Pitbull Emilem Stępniem. Informację o przeniesieniu książki Piotra Krysiaka na duże ekrany potwierdziła sama artystka w wywiadzie udzielonym Gali.

Dużo mamy projektów na ten rok i następny.(…) Z jednej strony Grom, z drugiej „dziewczyny z showbiznesu, które lubią mieć pracę na boku w Dubaju”.

Zobacz również: Konkurs: Wygraj film Pitbull. Ostatni pies na DVD!

Z wypowiedzi zdobywczyni Bursztynowego Słowika dowiadujemy się również, że fabuła nie będzie opierać się wyłącznie na treści z książki, ale poszerzona zostanie również o uzyskane przez Rabczewską-Stępień informacje od osób biorących udział w wyjazdach opisywanych w Dziewczynach z Dubaju.

Tak. Może nie całej książki, bo tam są same suche zeznania z prokuratury, z których ciężko jakąś fabułę stworzyć. (…) Dzięki Bogu, jestem trochę w tym showbiznesie, więc znam bezpośrednio koleżanki, które dużo mi opowiedzą. Będę miała [informacje] z pierwszej ręki.

Mira Pitbull Ostatni pies Doda Rabczewska

foto Krzysztof Wiktor, Copyright ©Ent One Investments

Popularna „Doda” pojawiła się w jednej z głównych ról w produkowanym przez siebie obrazie Pitbull. Ostatni pies, lecz zaprzeczyła, by miała zamiar wystąpić też w filmie na podstawie Dziewczyn z Dubaju. Natomiast piosenkarka nie rezygnuje całkowicie z kariery aktorskiej i zamierza sprawdzić się w komedii.

Najchętniej bym się widziała w komedii i to by było super, ale komedię też będziemy produkować, więc może się uda. Ja nigdy nie chciałabym, żeby ktokolwiek mówił, że wyprodukowałam film, więc się tam sama wcisnęłam. Jeśli reżyser uzna, że nadaję się do tego i nie zniszczę jego wizji, to chętnie przystąpię do castingu.

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

Na obecny moment nie są znane informacje o obsadzie, twórcach oraz wstępnej dacie premiery kinowej adaptacji Dziewczyn z Dubaju.

Źródło: gala.pl / ilustracja wprowadzenia: kolaż zdjęć: materiały prasowe/kadr z youtube[teledysk Doda -Riotka]

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?