Advertisement

Oszukać przeznaczenie – przygotujcie się na reboot od twórców Piły!

Portal The Hollywood Reporter właśnie poinformował, że uwielbiana przez widzów seria wytwórni New Line Cinema, a mowa tutaj o młodzieżowym horrorze pt. Oszukać przeznaczenie, doczeka się własnego robootu, którym zajmą się scenarzyści odpowiedzialni za Piłę. Chodzi tutaj oczywiście o Patricka Meltona i Marcusa Dunstana.

Oszukać przeznaczenie

Fot.: New Line Cinema

Zobacz również: Jak wytresować smoka 3 – nierozerwalna więź i finałowa batalia w nowych zapowiedziach!

Pierwotna seria ujrzała światło dzienne w 2000 roku. Historia całej sagi koncentruje się zawsze na grupie nastolatków, która za pośrednictwem wizji jednego bohatera unika tragicznej śmierci w katastrofalnym wypadku. Niestety śmierć nie zapomina o swoich ofiarach. Tak więc szczęśliwi ocaleni giną kolejno w niewyjaśnionych okolicznościach zgodnie z pierwotnym planem kostuchy. Lecz pozostali nie tracą nadziei, a co za tym idzie, stają do nierównej walki ze śmiercią o swoje życie.

Seria składa się z pięciu filmów. Każdy z nich otrzymał średnie lub kiepskie recenzje. Według krytyków produkcje cechowały się słabymi dialogami oraz bardzo przewidywalną i pretekstową fabułą. Niemniej potrafili docenić wspaniałe ich zdaniem sekwencje katastrof oraz śmierci bohaterów. Niemniej, pomimo negatywnego odbioru krytyków, filmy stawały się przebojami wśród widowni. Cała seria zarobiła do tej pory prawie 700 milionów dolarów.

Długo rozważano możliwość realizacji szóstej części po nieoczekiwanym kasowym oraz artystycznym sukcesie piątki – odsłona wypadła o niebo lepiej niż dwie poprzednie. Niemniej czas mijał, a nadzieje na nastepną część zdawały się niknąć z każdym kolejnym dniem medialnej ciszy.

Warto tutaj dodać, że Melton i Dunstan dołączyli do serii Piła od jej czwartej części i pozostali do samego końca. Ponadto są też odpowiedzialni za scenariusz do średnio przyjętej produkcji pt. Piranha 3DD, będącej sequelem niezwykle udanego horroru z 2010 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – New Line Cinema

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?