Venom zdobył Chiny. Oszałamiające otwarcie w box office

Filmowy Venom podtrzymuje swoją dominację, wdzierając się szturmem do Chin.

I trzeba przyznać, że atak przeszedł wzorowo. W weekend otwarcia Venom zarobił aż 111 milionów dolarów, co jest drugim najlepszym wynikiem, jeżeli chodzi o filmy superhero. Wyższość musiał uznać jedynie nad Avengers: Wojna bez granic, który przyniósł dochody w postaci 191 milionów dolarów.

kadr z filmu Venom

kadr z filmu Venom

Zobacz również: Spider-Man Uniwersum – nowy baner prezentujący bohaterów animacji!

W główną rolę w filmie reżyserowanym przez Rubena Fleischera wciela się mający na koncie nominację do Oscara Tom Hardy. W obsadzie znaleźli się również: Woody Harrelson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko. Szczegóły fabuły Venoma nie są nam do końca znane, ale jak podaje reżyser filmu, będzie ona bazowała na komiksach Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Według Sony produkcja ma funkcjonować w świecie Spider-Man: Homecoming i być „dodatkiem” do Kinowego Uniwersum Marvela. Kevin Feige, szef Marvel Studios, orzekł jednak, że jest to oddzielna produkcja i nie ma planów włączenia jej do MCU.

Film miał swoją premierę 5 października.

Źródło: comicbookmovie.com | Ilustracja główna: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?