Tom Hardy sportretuje Venoma techniką performance capture

Dzisiaj rozpoczęły się zdjęcia do filmu Venom, a wydarzenie to ogłoszono publikując zdjęcie, na którym widnieje Tom Hardy. Jednak to nie z fotografii dowiadujemy się, iż tytułowa postać zostanie sportretowana techniką performance capture. Informację zdradziła… osoba spoza produkcji, a do tego sam mistrz tej techniki Andy Serkis.

Performance capture to technika, która poza ruchem ciała przechwytuje także mimikę aktora, co pozwala na stworzenie realistycznych trójwymiarowych modeli twarzy. Brytyjski aktor, który w ten sposób wykreował niezapomniane role Golluma czy Caesara, udzielił wywiadu Yahoo Movies i rozwijając wątek niedoceniania kreacji tworzonych za pomocą performance capture mimochodem podzielił się wiadomością, że Tom Hardy założy na planie Venoma szary strój z kropkami i kamerę rejestrującą mimikę. 

Nadszedł czas, by ludzie zrozumieli, że performance capture to technologia, a nie rodzaj aktorstwa. Aktorstwo to aktorstwo. Coraz więcej aktorów sie za to zabiera. Steve Zahn i Karin Konoval, który wciela się w Maurice’a w Wojnie o planetę małp. Pojawia się coraz więcej aktorów z samego topu jak Mark Rylance odgrywający BFG lub wielu aktorów w nowych filmach Marvela. Tom Hardy wcieli się w swoją nową postać za pomocą performance capture. To wszystko wskazuje odpowiedź „czym jest aktorstwo?” i, że nie ma różnicy między grą w kostiumie i makijażu, a grą w kombinezonie rejestrującym ruch. To proste jak drut. Muszą to zrozumieć jedynie gremia wręczające nagrody.

https://www.youtube.com/watch?v=h5XQq1ulspc

Zobacz również: Scenarzystka 50 Twarzy Greya napisze Venoma!

Venom zostanie wyreżyserowany przez Rubena Fleishera (Zombieland). U boku Toma Hardy’ego pojawią się: Riz Ahmed, Michelle Williams, Jenny Slate, Reid Scott i Scott Haze. Co ciekawe, produkcja Sony rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum co Spider-Man: Homecoming, lecz nie będzie częścią Filmowego Uniwersum Marvela.

Premiera obrazu została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

Źródło: Yahoo Movies / ilustracja wprowadzenia: Marvel

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?