Rosyjska policja dokonała nalotu na kino pokazujące zakazany Death of Stalin

We wtorek, na dwa dni przed premierą urzędnicy Minsterstwa Kultury Rosji wycofali zgodę na dystrybucję brytyjskiej satyry The Death of Stalin. Film jest pod ostrzałem, gdyż ma obrażać historię kraju i wyśmiewać się z przywódców. Okazuje się, że nie wszystkie rosyjskie kina dostosowały się do ministerialnego zakazu wyświetlania produkcji. Do jednego z nich z tego powodu zawitała nawet policja.

W piątek moskiewska policja dokonała nalotu na kino Pionier, które wyświetlało film Armando Ianucciego The Death of Stalin. W chwili, gdy policja pojawiła się na miejscu seans był już zakończony. Kinu za złamanie zakazu grozi kara grzywny

Zobacz również: Zamieszki przed indyjskimi kinami. Protesty przeciwko Padmavaat

W czwartek film wyświetlały zaś sieci kinowe Formula Kino oraz Cinema Park. Powoływały się one na to, że licencja na dystrybucję była tego dnia wciąż ważna, gdyż film znajdował się w rejestrze publikowanym na stronie internetowej Ministerstwa, a The Death of Stalin usunięto z niego dopiero w piątek.

https://www.youtube.com/watch?v=ukJ5dMYx2no

W produkcji przedstawiająćej walczących o władzę po śmierci Stalina radzieckich dygnitarzy wcielają się Steve Buscemi, Jeffrey Tambor, Michael Palin, Jason Isaacs, Simon Russell Beale i Rupert Friend.

Film nie ma obecnie  wyznaczonej polskiej daty premiery.

Źródło: hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?