The Mummy – Russell Crowe dołączy do obsady remake’u?

Obsada filmu The Mummy może powiększyć się o kolejne nazwisko. Portal Deadline właśnie poinformował, że laureat Oscara, czyli Russell Crowe (Gladiator, Piękny umysł, Noe: Wybrany przez Boga) jest w fazie wczesnych negocjacji na temat swojego angażu do produkcji wytwórni Universal Pictures. Po sieci krążą pogłoski, że aktor miałby wcielić się w postać podobną do Jekylla. Na razie nic więcej nie wiadomo. Być może Russell Crowe dosłownie dostał ofertę zagrania rzeczonego bohatera, tylko przedstawionego z zupełnie innej, nieznanej dotąd widzom perspektywy. Jednakże na razie to jedynie domysły i plotki. Wracając do The Mummy… zdjęcia właśnie trwają w Londonie.

Tymczasem portale Variety i Heat Vision poinformowały, że Tom Hardy był bardzo blisko dołączenia do obsady projektu, a co za tym idzie podpisania z wytwórnią kontraktu, do czego niestety już ostatecznie nie doszło. Warto tutaj wspomnieć, że do omawianej roli studio rozpatrywało również Javiera Bardema, Eddiego Redmayne’a i Josepha Gordona-Levitta, zanim postanowiło zwrócić swoje oczy na Crowe’a. Wspomniani powyżej kandydaci to aktorzy wielkiego kalibru, tak więc wychodzi na to, iż mamy tutaj do czynienia z ważną postacią. Być może chodzi o kolejnego potwora, którego film wytwórnia ma już w planach. O tym przekonamy się zapewne niebawem.

themummy0026

Zobacz również: The Mummy – Tom Cruise na pierwszych zdjęciach z planu!

Obsada filmu składa się obecnie z Jake’a Johnsona (Jurassic World, Udając gliniarzy, Jess i chłopaki), który zagra w produkcji postać o charakterze wojskowym – prawdopodobnie jakiegoś komandosa lub żołnierza; Toma Cruise’a (seria Mission: Impossible), Annabelle Wallis (Peaky Blinders) i Sofii Boutella (Kingsman: Tajne służby). Ostatnia ze wspomnianych pań odegra rolę tytułowego potwora. Ponadto warto wspomnieć, że oczekuje się, iż historia osadzona zostanie w czasach współczesnych, a rzeczony powyżej Tom Cruise wcieli się w żołnierza sił specjalnych.

Dzieło The Mummy wyreżyseruje Alex Kurtzman, który ponadto wraz z Chrisem Morganem (seria Szybcy i wściekli) i Seanem Danielem (trylogia Mumia) sfinansuje omawiane widowisko. Z kolei scenariuszem zajął Jon Spaihts (Prometeusz), a funkcję producenta wykonawczego powziął na siebie Bobby Cohen.

Stwór stał się sławny dzięki Borisowi Karloffowi, który wcielił się w jego postać w dziele wyreżyserowanym przez Karla Freunda w 1932 roku. W kolejnych sequelach rolę tytułowego potwora powierzono Tomowi Tylerowi (Adventures of Captain Marvel) i Lonowi Chaneyowi Jr. Drugi z aktorów zagrał zupełnie inną wersję wykreowanej przez Borisa Karloffa mumii. Z kolei w ostatnich i najbardziej znanych filmach traktujących o rzeczonym stworze w reżyserii Stephena Sommersa w rolę wiekowego potwora wcielał się Arnold Vosloo.

Premiera filmu odbędzie się 9 czerwca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja prowadzenia – Albert L. Ortega; GettyImages.com

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?