Ciche miejsce 3 zapowiedziane. Film nakręci autor Midnight Special

Chociaż druga część filmu Ciche miejsce nie trafiła jeszcze do kina przez pandemię korowirusa, Paramount Motion Pictures podjęło decyzję o nakręceniu trzeciej odsłony. Scenariuszem oraz reżyserią ma zająć się twórca Midnight Special – Jeff Nichols.

Powoli możemy mówić o uniwersum Cichego miejsca. Portal Deadline sugeruje, iż najnowsza część miałaby być spin-offem, a nie kontynuacją dwójki. Pomysłodawcą fabuły jest odtwórca głównej roli z części pierwszej, czyli John Krasinski. Nie otrzymaliśmy jednak nawet szczątkowej informacji o czym opowie film.

Zobacz również: Ciche miejsce 2 – Emily Blunt chroni swoją rodzinę na nowym plakacie

Ciche miejsce przedstawia historię świata, który został opanowany przez dziwne stwory. Potrafią one usłyszeć nawet najmniejszy dźwięk z bardzo dużych odległości, by w niepokojąco szybkim tempie zjawić się na miejscu i rozszarpać swoją potencjalną ofiarę. W pierwszej odsłonie mieliśmy okazję śledzić historię czteroosobowej rodziny, która próbuje przetrwać w tych trudnych warunkach.

Film bardzo szybko okazał się hitem. Był pierwszym w historii horrorem, który na samym otwarciu zarobił 50 milionów dolarów. Ostateczny zysk sięgnął prawie 340 mln, a Paramount Motion Picture kosztował on zaledwie 5% zysków, czyli 17 milionów dolarów.

Premiera Cichego miejsca 2 miała mieć miejsce w tym roku. Zrezygnowano jednak z tego kroku, ponieważ większość kin była wtedy zamknięta lub mocno ograniczona przez pandemię. Aktualna data pierwszych pokazów zaplanowana jest na 23 kwietnia 2021 roku. Możemy mieć jedynie nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z założeniami.


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzająca: kadr z filmu Ciche miejsce

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?