Ikony kina na wyjątkowych plakatach wspierających Strajk Kobiet!

Jak wiemy – i w zasadzie trudno tego nie zauważyć – obecnie trwa Strajk Kobiet, będący reakcją na decyzję Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne.

Nie wchodząc w polityczno-ideologiczne sprawy, warto zwrócić uwagę na ciekawy akcent. Warszawski grafik, Jarek Kubicki, przygotował nową wersję (a w zasadzie –  kilka wersji) plakatu Solidarności z 1989 roku. Wtedy przygotowano go z postacią Gary’ego Coopera z W samo południe. Teraz – zgodnie ze zmianą sytuacji – Jarek Kubicki zamieścił wizerunki kultowych kobiecych postaci z różnych filmów – od Ellen Ripley aż po Czarną Mambę.

Źródło  ilustracja wprowadzenia: Facebook Jarek Kubicki artist

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?