Space Sweepers – nowy zwiastun superprodukcji sci-fi i data premiery na Netflix!

Netflix zajmuje się światową dystrybucją Space Sweepers, jednej z najbardziej oczekiwanych azjatyckich superprodukcji science-fiction. Pojawiła się właśnie nowa zapowiedź space opery, która ujawnia również datę premiery filmu w streamingu.

Space Sweepers to pierwszy koreański film, którego akcja toczy się w kosmosie i w którym pojawia się postać zagrana w technologii motion-capture. Akcja Space Sweepers rozgrywa się w 2092 roku. Ziemia jest zdewastowana, a najbogatsi ludzie zbudowali sobie w przestrzeni kosmicznej nowy dom.  Fabuła koncentruje się na losach handlującej kosmicznym złomem załogi statku The Victory, która pewnego razu wplątuje się w niebezpieczny interes po odnalezieniu śmiertelnie niebezpiecznego humanoidalnego robota przypominającego siedmioletnią dziewczynkę.

koreańskie gwiezdne wojny film netflix

fot. kadr z filmu Space Sweepers/Netflix

Reżyserem projektu jest Jo Sung-hee (Phantom Detective, A Werewolf Boy). W filmie pojawią się Song Joong-ki, Kim Tae-ri, Jin Seon-kyu, Yoo Hae-jin. Swój angaż w produkcji ogłosił również znany z serii Hobbit Richard Armitrage.

Zobacz również: QUIZ: Wiedźmin. Czy znasz różnice między serialem a opowiadaniami?

Premiera Space Sweepers miała odbyć się latem 2020 roku, lecz z powodu pandemii Covid-19 data wejścia do kin była przesunięta najpierw na październik, a potem na grudzień. Ostatecznie film zadebiutuje na Netflix 5 lutego.

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?