Suspiria – Luca Guadagnino nie wyklucza sequela

Mroczna Suspiria nie okazała się czarnym koniem Box Office. Mimo słabego wyniku finansowego i niezbyt pozytywnych recenzji reżyser nie wyklucza sequela. Guadagnino uważa, że Suspiria: Part 2 ma jeszcze bardziej wciągnąć widzów w życie głównych bohaterek.

Suspiria to nowa odsłona horroru z 1977 roku o tym samym tytule. Współczesnej interpretacji filmu podjął się Luca Guadagnino. Już przed światową premierą filmu reżyser zdradził swoje plany dotyczące potencjalnego sequela. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji Guadagnino wyznał, że oryginalny tytuł miał brzmieć Suspiria: Part One, natomiast planowany sequel miałby się skupiać na przeszłości Madame Blanc i Heleny Markos (w rolach obu postaci – Tilda Swinton) oraz pokazać przyszłość Suzy Bannion (w tej roli Dakota Johnson).

Zobacz również: Suspiria – plakat bohatera, w którego wciela się Tilda Swinton?!

Mimo tego, że film okazał się totalnąkatastrofą”, zarabiając jedynie 7 milionów dolarów przy 20-milionowym budżecie, reżyser ciągle nie wyklucza kontynuacji. Luca Guadagnino zdaje sobie sprawę z tego, że film nie trafił w gusta widzów. Jednak to druga część ma dopełnić historię. Jak sam mówi:

Wiem, że ten film to totalna klapa. Jednak uważam go dopiero za wstęp do porywającej historii. To właśnie druga część miałaby pokazać nam bardziej rozbudowaną historię głównych bohaterek. Fabuła byłaby osadzona w pięciu różnych czasach. Poznalibyśmy między innymi historię, w jaki sposób Helena Markos otrzymała swój dar długowieczności.

Na razie nie mamy oficjalnych informacji na temat tego, kiedy miałyby się zacząć zdjęcia, ani na kiedy planowana jest premiera sequela.

Suspiria to historia młodej, obiecującej amerykańskiej baletnicy. Dostaje się do uznanej niemieckiej szkoły baletowej, w której murach odkrywa skrywane mroczne tajemnice.


Źródło: www.indiewire.com / Ilustracja wprowadzająca: Kadr z filmu Suspiria

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?