Transatlantyk Festival 2020 – już od 1 października początek 10 edycji!

Goście z całego świata, polskie premiery i prapremiery, pokazy specjalne. Warsztaty, spotkania i debaty. Konkurs kompozytorski, koncerty i masterclassy. W czwartek 1 października w kinach w województwie śląskim oraz online – w całej Polsce – rozpocznie się jubileuszowa odsłona Festiwalu Transatlantyk. Stworzony 10 lat temu przez laureata Oscara, Jana A.P. Kaczmarka festiwal potrwa do 8 października.

Ken Loach, William Friedkin, Šarūnas Bartas, Yakin Boaz, Tabak Hüseyin, Lech Majewski, Agnieszka Smoczyńska, Szczepan Twardoch, Sandra Drzymalska czy Zbigniew Zamachowski – co łączy te znakomite nazwiska? Wszyscy ci twórcy będą gośćmi 10. Transatlantyk Festival, który zapowiada się wyjątkowo pod wieloma względami. W związku z pandemią, Transatlantyk po raz pierwszy odbywa się w wersji hybrydowej (a więc offline i online na platformie MOJEeKINO.pl), co pozwoli na oglądanie festiwalowych filmów osobom z całej Polski Dzięki nowej formule w festiwalu wezmą udział twórcy z różnych stron świata, także ci, którzy nie mogliby do nas dotrzeć osobiście. Pierwszy raz wydarzenie zagości w Województwie Śląskim, dzięki czemu Festiwal zyskał możliwość dodatkowych twórczych współprac. No i wreszcie: tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk odbędzie się po raz dziesiąty. Publiczność w całej Polsce może już planować udział w wydarzeniu – w kinach oraz online. Jest co świętować!

Transatlantyk

fot: materiały prasowe/kadr z filmu „Wander”

BILETY w cenie 15 zł dostępne są poprzez platformę Mojeekino.pl oraz w zakładce FILM (w zakładkach poszczególnych tytułów).

Fan westernów, kina noir i lat 80. Woli pisać o filmach niż o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?