CS:GO od dziś przechodzi na free-to-play! Dodano też tryb Battle Royale!

Dziś w nocy graczy Counter-Strike: Global Offensive czekała naprawdę miła niespodzianka. Po dużej aktualizacji w grze dodano bardzo popularny ostatnio tryb Battle Royale. Do tego od teraz w CS:GO można grać zupełnie za darmo!

Counter-Strike: Global Offensive to dobrze znana w świecie esportu gra od Valve. Dużym zaskoczeniem był więc ruch ze strony firmy o zniesieniu wymogu zakupu gry. CS:GO kosztował jak dotąd 15 dolarów, choć często można było dorwać ją za cenę nawet 20 zł. Decyzja była pewnie podyktowana chęcią podreperowania przez Valve wyników aktywnych graczy, które w ostatnim czasie znacznie się pogarszały.

Osoby, które wcześniej zakupiły CS:GO, nie muszą jednak wylewać żalów na właściciela Steam za zmarnowane pieniądze. Gracze posiadający wcześniej płatną wersję gry otrzymają specjalną odznakę lojalności oraz ulepszenie konta do statusu Prime. Dzięki temu posiadacze Prime będą łączeni z innym osobami o tym samym statusie, a nie z nowymi graczami z kontami free. Właściciele kont Prime będą dostawać również ekskluzywne dropy. Z free na Prime można będzie przejść, płacąc 15 dolarów, czyli tyle, ile kosztowała wcześniej gra.

Zobacz również: The Game Awards – znamy zwycięzców! God of War grą roku!

W nowe aktualizacji do CS:GO dodano także tryb Battle Royale nazwany tutaj Danger Zone. W trybie tym na mapę Blacksite trafia 18 osób, gdzie szukają broni, wyposażenia oraz pieniędzy i wypatrują zrzutów zaopatrzenia dostarczanego przez drona. Wygrywa tutaj oczywiście ten, kto ostatni zostanie na mapie. Można jednak też zdejmować cele, ratować zakładników czy wysadzać sejfy w celu zarobienia dodatkowych funduszy. Gracze dostają także dostęp do tabletu informującego o zrzutach i pozycjach przeciwników. W Danger Zone można grać w solo, duecie lub w trio.

Źródło: eurogamer.net | Ilustracja wprowadzenia: Valve

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?