Powstanie biografia rodu Skywalkerów!

W programie This Week! In Star Wars ogłoszono nową powieść poświęconą rodzinie Skywalkerów. Jej znamienitymi członkami są między innymi Luke i Anakin.

Ród Skywalkerów jest najsławniejszym drzewem genealogicznym Odległej Galaktyki i jednym z najpopularniejszych w całej popkulturze. Nie jeden marzył by być spokrewnionym z Lukiem i Leią, bądź Anakinem (nawet mimo ich ciężkich losów). I chodź tak zwana saga Skywalkerów skończyła się dosyć kontrowersyjnym zwrotem wydarzeń, to wielu i tak będzie ją dobrze wspominać. Ogłoszono niedawno nową książkę, która to zbierze najważniejsze wydarzenia z życia każdego z członków rodziny. Książka Skywalker: A Family at War, autorstwa Kristin Baver skupi się na wielu źródłach. Zbada ona dzieje rodu Skywalkerów zarówna na kartach kanonicznych komiksów i książek, jak również kadrach wszystkich epizodów. Książkę oficjalnie zaliczono już do kategorii biografii.

Z oficjalnego opisu wynika, że biografia Skywalkerów przedstawi historię od Anakina i jego matki Shmi, związek przyszłego Dartha Vadera z Padmé Amidalą, heroiczne czyny Luke’a i Lei, upadek i odkupienie Bena Solo i wewnętrzne zmagania Rey.

Zobacz również: Firma Uroboros rezygnuje z wydawania powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen!

 

fot. okładka książki Skywalker: A Family at War

Okładkę do dzieła stworzył Matt Ferguson. Autora zeszłorocznych plakatów związanych z 40. rocznicą powstania filmu Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje.

Premiera Skywalker: A Family At War zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.


Źródło: starwars.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?