Firma Uroboros rezygnuje z wydawania powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen!

Wiele książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen zostało przełożonych na język polski. Przez długi czas możemy jednak  już nie ujrzeć nowych dzieł w naszym języku. Wydawnictwo Uroboros zaprzestaje działalności w tym kierunku.

Książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen od zawsze miały złą passę w Polsce. Wielu oglądało filmy z Lukiem Skywalkerem i jego ekipą, ale tylko nieliczni bardzo mocni fani czytali powieści z ich udziałem. Większość Legendarnych pozycji na polski rynek wprowadziło wydawnictwo Amber, potem jednak zrezygnowało ono ze swojej funkcji. Od tego czasu kilka firm zajmowało się książkami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ostatnie było wydawnictwo Uroboros.  Ogłosiło ono niestety dwa dni temu (22.12) rezygnację z dalszego prowadzenia działalności odnośnie powieści z Odległej Galaktyki. Firma poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że nie przewidują również dodruków przełożonych już utworów literackich. Decyzja spowodowana jest najprawdopodobniej nieopłacalnością dalszej działalności wydawniczej. Disney ustanowił bardzo wysokie licencje, jak również narzucił zbyt wysoką minimalną ilość nakładu, która to jest niemożliwa do sprzedania na polskim rynku.

Zobacz również: Wyciekły szkice koncepcyjne planety z filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

Facebook.com/uroboros

 


Źródło: Facebook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?