„Antypolski” odcinek Eastenders wywołał oburzenie w Anglii

W ostatnim odcinku brytyjskiej telenoweli Eastenders jego twórcy postanowili poruszyć w serialu temat Brexitu oraz kwestię rosnących nastrojów antyimigranckich. Część brytyjskich widzów poczuła się oburzona upolitycznieniem telenoweli oraz zrównywaniem zwolenników Brexitu z rasitami i ksenofobami przez BBC. Upust swojej złości dali w mediach społecznościowych.

Kontrowersje wywołała scena, w której bohaterowie serialu próbują zmyć antypolskie napisy z pubu organizującego polską imprezę tematyczną. W scenie pojawia się Polak Konrad Topolski (wciela się w niego Piotr Baumann), który całą sytuację komentuje dosadnie: „Taka jest teraz Brytania”. Rzeczony fragment można obejrzeć  TUTAJ.

estenders poles go home2

Na zarzuty postanowił odpowiedzieć jeden ze scenarzystów, który zwrócił uwagę, że komentujący na Twitterze sami nie są apolityczni, a problem rasizmu w Wielkiej Brytanii jest obecny.

 eastenders poles go home twitter leo richardson

Eastenders przedstawia fikcyjne losy mieszkańców wschodniego Londynu. Telenowela nadawana jest przez BBC od 1985 roku. Do tej pory wyemitowany 5445 odcinków.

Źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: bbc, kadr z eastenders

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?