Advertisement
Advertisement

Kingpin pojawi się w drugim sezonie Cloak & Dagger?

Wilson Fisk aka Kingpin, nemezis wielu komiksowych superbohaterów,  w obecnym marvelowskim uniwersum telewizyjno-kinowym pojawił się dotychczas tylko w serialu Daredevil, stworzonym dla Netfliksa. Okazuje się, że postać, w którą wciela się obecnie Vincent D’Onofrio, ma szansę również pojawić się w drugim sezonie Cloak & Dagger. Na taki obrót spraw wskazywać może  znajdujący się w produkcji easter egg.

Portal Bleeding Cool zauważył interesujący easter egg w serialu Cloak & Dagger, który związany jest z Kingpinem i na jego podstawie postanowił uknuć grubymi nićmi szytą teorię o możliwości pojawienia się Wilsona Fiska w serialu telewizji Freeform. Otóż w pierwszym odcinku pewien chłopak zaprasza Tandy do apartamentu swojego wujka i w trakcie sceny spostrzec można ręczniki z wyszytym na różowo monogramem „RF”. Wskazywałoby to, że luksusowe mieszkanie należy do Richarda Fiska, w komiksach znanego również jako The Rose. Richard zaś jest synem Wilsona i jego żony Vanessy.

Zobacz również: Cloak & Dagger – recenzja premierowych epizodów serialu!

cloak & dagger easter egg fisk

fot. kadr z serialu Cloak&Dagger

Powyższy trop ma zaś potwierdzać w wypowiedziach showrunner serialu Joe Pokaski. Podczas jednej z konferencji zdradził, że ma tajny plan, by połączyć produkcje oraz tworzyć crossovery i dlatego w tajemnicy przed Marvelem ukrył kilka elementów w pierwszym sezonie Cloak & Dagger. Podpowiedział między innymi, by zwrócić uwagę na inicjały na ręcznikach, nazwiska na nagrobkach i plakaty zespołów rockowych.

Jednak, aby do tego doszło to najpierw musiałby dogadać Netflix  z Freeform i ABC. Nawet wtedy większą obecność Kingpina w drugim sezonie Cloak & Dagger należy sytuować bardziej w sferze marzeń niż faktów. Najbardziej prawdopodobne jest cameo w retrospekcjach. Do tego potrzebne jest przede wszystkim spełnienie podstawowego warunku, jaką jest decyzja o zrobieniu z Richarda Fiska głównego antagonisty drugiego sezonu. Na obecny moment mamy po prostu sprytnego easter egga.

Zobacz również: Inhumans powrócą, ale w innych produkcjach Marvela?

cloak & dagger marvel

fot. Marvel

Gwiazdami serialu Cloak & Dagger są Olivia Holt i Aubrey Joseph. Produkcja opowiada o Tandy Bowen (Dagger) i Tyronie Johnsonie (Cloak), dwójce nastolatków z odmiennych środowisk obdarzonych supermocami, które w tajemniczy sposób są ze sobą powiązane.

Serialowa adaptacja komiksu Marvela powstała dla amerykańskiego kanału telewizyjnego Freeform. Za jej produkcję odpowiadają ABC Signature Studios, Marvel Television i Wandering Rocks Productions. W Polsce produkcja emitowana jest na platformie Showmax.com.

Cloak & Dagger zadebiutował 7 czerwca. Polska premiera miała miejsce 8 czerwca. Pierwszy sezon liczyć będzie 10 epizodów.

Źródło: bleedingcool.com / ilustracja wprowadzenia: Marvel

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cyberius pisze:

Fisk i Vanessa w Daredevilu są dopiero świeżą parą, więc akcja Cloak & Dagger musiałaby się dziać 20 lat później.

klkl pisze:

No własnie okazuje sie, ze serial rozgrywa się w miarę w tym samym czasie, co 2 sezon Luke’a Cage’a. Przynajmniej wnioskac tak mozna na podstawie easter egga z jednego odcinkow serii o harlemowskim superherosie (Misty opowiada o det. OReilly w Nowym Orleanie). Zatem teoretycznie Kingpin mógłby się pojawić, tylko Richard były niemowlakiem z własnymi ręczniczkami 😛

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?