Assassin’s Creed: Valhalla – oto fragment rozgrywki!

Jednym z ciekawszych punktów Ubisoft Forward była także prezentacja gameplayu najnowszej części Assassin’s Creed.

W Valhalla wszystko podporządkowane jest przeprowadzaniu najazdów wraz ze swoją drużyną, rozbudowywanie własnych osiedli i walka z wrogami, często bardzo silnymi. Cała otoczka wydaje się być dość różnorodna, ale czy jest faktycznie tak innowacyjna, jak szumnie zapowiadano? Tutaj już ciężko orzec.

Zobacz również: Far Cry 6 – jest pierwszy zwiastun!

Otwarte otoczenie ciemnego średniowiecza i kultury Wikingów przyniesie ze sobą również kilka kluczowych elementów rozgrywki w Assassin’s Creed ValhallaPrzede wszystkim osadę wikingów, którą prowadzi Eivor. Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny skomentował ten element gry w następujących słowach:

Włożyliśmy wiele wysiłku w zapewnienie, aby gracze mogli poczuć, że ten dom, który rozwijają, ma dla nich naprawdę duże znaczenie. Będzie to dla nich część podróży. Ludzie, których zapraszają do swojej osady, mają dla nich znaczenie. Wiele wydarzeń i rzeczy dzieje się w zależności od tego, jak będziesz zarządzał tym miejscem. Osada jest kluczowym elementem naszej gry.

Oczywiście Eivor będzie musiał opuścić swoją osadę i wyruszyć w podróż. Tutaj gra zaoferuję m.in. walki na otwartym morzu, opcję najazdów i podbojów w celu zebrania zasobów i pieniędzy, a także możliwość przejęcia władzy i rozszerzania wpływów. Na początku rozgrywki wybierzemy płeć głównego bohatera, którego będziemy mogli personalizować poprzez zmianę fryzury, tatuaży, barw wojennych, a także wyposażenia. W trakcie historii podejmiemy wiele ważny wyborów, które w znaczący sposób wpłyną na cały świat gry.

Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku na PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One oraz PC.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: Ubisoft

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?