Destiny 2 – premiera wersji next-gen ogłoszone

W tym tygodniu na swoim blogu Bungie ogłosiło datę premiery Destiny 2 w wersji przygotowanej specjalnie pod konsole nowej generacji. Zoptymalizowana wersja Destiny 2 na następną generację konsol pojawi się 8 grudnia. Choć sama gra będzie dostępna na konsole nowej generacji wraz z ich premierą i będzie cechować się krótszym czasem wczytywania oraz oferować będzie rozgrywkę międzygeneracyjną, to deweloperzy poświęcili więcej czasu na wprowadzenie dalszych ulepszeń, aby upewnić się, że gra w Destiny 2 na nowych urządzeniach będzie płynna i przyjemna.

Zoptymalizowana wersja Destiny 2 nowej generacji ukaże się 8 grudnia. Część ulepszeń, takich jak szybszy czas wczytywania i możliwość rozgrywki pomiędzy graczami na konsolach różnych generacji, będzie dostępna już 10 listopada. Nieco więcej czasu ma zająć wprowadzenie ulepszeń wymienionych poniżej, które mają na celu zapewnienie płynności rozgrywki na nowych urządzeniach.
Cecha Xbox Series X PlayStation 5 Xbox Series S
Rozdzielczość 4K 4K 1080p
Klatki na sekundę 60 kl/s 60 kl/s 60 kl/s
Suwak pola widzenia Tak Tak Tak
Krótszy czas ładowania Tak Tak Tak
Rozgrywka pomiędzy generacjami Tak Tak Tak
Darmowa migracja na konsolę nowej generacji Xbox Smart Delivery Tak Xbox Smart Delivery
Uwagi:
  • Po raz pierwszy umożliwiono zmianę pola widzenia na konsolach. Chcemy, Zakres pola widzenia ma przypominać ten na PC. Obecnie testowane są te ustawienia, aby zapewnić płynność gry na wszystkich platformach. Więcej szczegółów na ten temat ma zostać podany bliżej daty premiery.
  • Nastąpią wyraźne poprawy w czasie ładowania gry i podczas badania ekwipunków postaci. Czasem czas ładowania zależy jednak od sieci i dobierania graczy. Wczytywanie podczas wyszukiwania przeciwników w aktywnościach wciąż zatem będzie wymagało czasu.
  • Jeśli chodzi o rozgrywkę pomiędzy generacjami, to gracze na Xbox Series X|S będą mogli grać z graczami z Xbox One. Gracze na PlayStation 5 mogą grać z graczami z PlayStation 4.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?