Advertisement

Kim jest Legion? Historia antybohatera #5

To już piąty odcinek naszego najmłodszego z trzech komiksowych cyklów – należy zatem wybrać coś naprawdę specjalnego. A cóż byłoby bardziej frapującym od syna słynnego Profesora X z nieprawdopodobną wręcz wariacją supermocy i… gigantyczną quasi-schizofrenią, która rośnie wraz z pochłanianiem kolejnych osobowości. To postać, przy której niezrównoważona Scarlett Witch wygląda niemal jak ułożony i rycerski Steve Rogers w wieku emerytalnym. Oto stworzony przez Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza jedyny, niepowtarzalny Legion!

Zobacz również: Kim jest Constantine? Historia antybohatera #4


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

The New Mutants issue #26 (1985)

Prawdziwe imię i nazwisko:

David Charles Haller

Moce:

Legion jest w zasadzie jednoosobową armią. I należy traktować to wyrażenie jak najbardziej dosłownie. Bowiem osobowości, które w nim tkwią – a przynajmniej stałe jaźnie, które nie zostały „porwane” przez Legion – „dzierżą” co istotniejsze jego talenty. I tak przykładowo niejaka Cyndi odpowiada za pirokinezę, Jack Wayne – telekinezę, a X za manipulację rzeczywistością. Legion posiada taki asortyment supermocy, że teoretycznie ma odpowiedź na praktycznie każdego przeciwnika (a mówimy tutaj o siłach, które się w nim ujawniły, nie znamy jego pełni potencjału, który może być nawet nieskończony). Starczy jeszcze dodać, że potrafi przenosić się w czasie, wchłaniać do siebie dusze innych ludzi, ma oczywiście zdolności telepatyczne, potrafi się teleportować czy stać się na pewien okres bytem astralnym i choć przez jego niestabilność (czasem nie chce nikomu robić krzywdy, czasem jego wewnętrzne „humory” czynią go wrażliwym na pewne ataki), ubić go w sposób ostateczny jest śmiertelnie trudno.

Kostium:

Raczej nie nosi niczego stałego.

Sojusznicy i wrogowie:

Ogólnie rzecz biorąc, może się na pewien czas stać czyimś sojusznikiem, by potem stanąć przeciw nie mu do walki. Przy takim braku stabilności i losowości zachowań określanie jakichś reguł staje się czymś praktycznie nierealnym.

Siedziba:

brak

Najlepsze komiksy:

X-Men: Legacy

-The New Mutants

-Factor X

-Age of X

-Age of Apocalypse

Filmy i seriale z jego udziałem:

Serial Legion (2017)

 Na następnej stronie geneza antybohatera!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?