Advertisement
Advertisement

Co obejrzeć po: Król. Produkcje podobne do serialu Canal+

Za nami pierwszy odcinek serialu Król, który po premierze zbiera bardzo dobre recenzje. Jest to produkcja Canal+, więc odcinki emitowane są w tygodniowych odstępach. Dlatego też, jeśli adaptacja powieści Szczepana Twardocha wpadła Wam w oko, to czas oczekiwania na kolejny epizod umilić sobie możecie innymi serialami w zbliżonych klimatach. Oto seriale podobne do rodzimej produkcji Król!

Poniżej przedstawiamy kilka seriali podobnych do Króla. Znajdziecie w nich motywy zorganizowanej przestępczości, kryminalne zagadki, gangsterskie porachunki, przemiany polityczne i polityków wpływających na losy bohaterów, bohaterów z mniejszości etnicznych i narodowych oraz skrupulatnie odtworzone scenografie, kostiumy i fryzury pierwszych dekad XX wieku, a w niektórych przypadkach i wieku XIX. Na ekranie zauważycie, że dominuje w tych obrazach bardzo specyficzny i uwodzący klimat tamtych czasów. Zapraszamy! Oto seriale podobne do produkcji Król!

Zobacz również: QUIZ NETFLIX: Jak dobrze znasz filmy i seriale z października 2020?

jakub szapiro król serial aktor żurawski

fot. kadr ze zwiastuna serialu Król


SERIALE PODOBNE DO: KRÓL (CANAL+)

Belle Epoque

Tak, zaczynamy może mało ambitnie, bo umówmy się, że Belle Epoque, choć szumnie zapowiadany, nie okazał się pozycją najwyższych lotów i pozostaje tu wyłącznie bardziej w ramach ciekawostki, by sprawdzić, co w naszym kraju pojawiło się w tych klimatach przed Królem. W głośno promowanym serialu stacji TVN z 2017 roku pojawiły się gwiazdy na czele z Pawłem Małaszyńskim, Erykiem Lubosem, Weroniką Rosati, Magdaleną Cielecką czy Borysem Szycem, a akcja tej liczącej dziesięć odcinków historii kryminalno-kostiumowej umiejscowiona jest w Krakowie 1908 roku. Scenariusz inspirowany był historiami prawdziwych zbrodni z przełomu XIX i XX wieku.

Babylon Berlin

Następnie zwrócić uwagę możecie na świetną niemiecką produkcję, w której młody komisarz przyjeżdża do stolicy tego kraju, stając przed intrygą wśród wyższych szczebli władzy. Zaletą Babylon Berlin jest przede wszystkim znakomite ukazanie realiów lat 20. ubiegłego wieku, która nie wygląda jak jakaś sherlockowa zagadka kryminalna. Mieszanka policyjnego kryminału, gangsterskiego noir, kina szpiegowskiego i politycznego thrillera.

seriale podobne do króla canal+

fot. kolaż/materiały prasowe


Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Kolejną pozycją podobną do Króla jest jedna z kilka brytyjskich produkcji w zestawieniu. Matthew MacFadyen, Adam Rothenberg i Jerome Flynn (znany bardziej jako Bronn z Gry o tron) stanowią nietypowe trio, które stara się utrzymać porządek w przeludnionej dzielnicy Whitechapel. Na szczególną uwagę zasługują dwa aspekty: okres zabójstw niesławnego Kuby Rozpruwacza oraz interesujący zabieg twórców, gdy główni bohaterowie stosują do swoich śledztw bardzo rewolucyjne, jak na okres końca XIX wieku, metody.

Tabu

Trzy lata temu Tom Hardy wraz z ojcem przygotowali scenariusz o pewnym uznanym za zmarłego Brytyjczyku, który po dziesięciu latach tułaczki w Afryce powraca do rodzinnej ziemi, by wszelkimi możliwymi sposobami przejąć rodzinne przedsiębiorstwo, rzucając jednocześnie wyzwanie Kompanii Wschodnioindyjskiej. W demonicznego Jamesa Keziaha Delaneya wciela się zresztą sam Hardy, dając kolejny popis aktorstwa. Ale Tabu to również mroczny obraz XIX wiecznego Londynu targanego polityczną i biznesową korupcją, porachunkami gangów, rasizmem, biedą klasy robotniczej i wzrastającym rozwarstwieniem ekonomicznym społeczeństwa oraz pełna tajemnic niespieszna fabuła.

seriale podobne do króla canala plus

fot. kolaż/materiały prasowe


Zakazane imperium

Po romansie z XIX wiekiem pozostaniemy już do końca przy okolicy lat 20. kolejnego stulecia. Przedstawiamy amerykański serial Zakazane imperium, który współtworzył Martin Scorsese. Główny bohater Enoch Thompson (Steve Buscemi) jest niekoronowanym królem Atlantic City, trzymając w ręku najważniejsze polityczne układy, prostytucję, hazard czy hotele, a nade wszystko przemyt nielegalnego alkoholu. Choć interes idzie świetnie, a „Nucky” utrzymuje kontakty z wielkimi osobistościami z Alem Capone na czele, cierniem w boku są czyhający na niego federalni agenci.

Peaky Blinders

Prawdopodobnie najlepszy serial na naszej liście. Przez pięć sezonów (a w drodze już szósty) obserwujemy koleje losy tytułowego gangu z angielskiego Birmingham, któremu przewodzi pół-Irlandczyk, pół-Rom, Thommy Shelby (Cillian Murphy). W odcinkach oprócz kryminalnych porachunków z innymi gangami (m.in. włoskimi czy żydowskimi z Londynu) mamy mocnego głównego bohatera oraz wielką politykę oraz przemiany społeczne w tle. Cóż powiedzieć? Prawdopodobnie jeden z najoryginalniejszych seriali w historii, którego narracja jest nierozerwalnie związana z kawałkami Nicka Cave’a, PJ Harvey czy Davida Bowie, a na przestrzeni całej serii pojawiają się gwiazdy pokroju Toma Hardy’ego, Sama Neilla, Adriena Brody’ego i Aidana Gillena (tak jest, Littlefinger w jeszcze innym wcieleniu). Oglądać koniecznie!

seriale podobne do króla canal plus

fot. kolaż/materiały prasowe


A może zainteresują Cię nie tylko seriale podobne do Król?

Sprawdź również inne rankingi z serii:

Co obejrzeć po: Lupin. Seriale podobne do kryminału Netflix Original

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa

Co obejrzeć po: Emily w Paryżu. Produkcje podobne do serialu Netflixa

Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

Romantyczne filmy podobne do After


Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?