Avatar ponownie w chińskich kinach. Szykuje się starcie z Avengers

Jak już wcześniej było to zapowiadane, Chiny powoli biorą się za przywracanie do powszechnego użytku swoich sal kinowych. Okazuje się także, że poza Mścicielami powróci wielki hit z wcześniejszych lat, Avatar.

Państwo Środka czeka teraz mozolna praca od podstaw, aby ponownie postawić na nogi tę usługę. Wedle ostatnich doniesień, przywrócono jakieś 600-700 kin w kilku prowincjach, na przełomie kwietnia i maja zaś powrócić ma cała reszta.

Już wcześniej analitycy zapowiadali, że do kin powrócą dwie ostatnie odsłony Avengers: Infinity War i Endgame. Mówi się nawet o konkretnej dacie: 26 marca. Z czasem dołączyć do nich mają podobno Incepcja, Interstellar oraz Avatar.

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Wonder Woman 1984 z przesuniętą premierą

Zarówno Avatar, jak i Endgame czerpali w swoim czasie niemałe wpływy z chińskiego rynku. Ponowne ustawienie ich w kinach sprawi, że 54-milionowa różnica pomiędzy liderem oraz wiceliderem box office zapewne ulegnie zmianie – w jedną bądź drugą stronę.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?