Harvey Weinstein wreszcie osądzony!

Saga związana z jednym z największych hollywoodzkich producentów dobiega wreszcie końca. Wiemy już, jakich przybliżonych konsekwencji doczeka się Harvey Weinstein.

Po pięciodniowej debacie ława przysięgłych uznała, że Weinstein jest winny gwałtu trzeciego stopnia na aktorce Jessice Mann, oraz napaść seksualną na Mimi Haleyi, która w swoim czasie była asystentką oskarżonego. Ława nie uznała go winnym drapieżnej napaści seksualnej (dwa przypadki) – w innym przypadku można by było spekulować nawet o wyroku dożywocia. W obecnej zaś sytuacji Weinsteinowi grozi „tylko” 25 lat. 11 marca ma zapaść wyrok.

weinstein

Peter Foley/Bloomberg/Getty Images

Zobacz również: Riverdale – Skeet Ulrich i Marisol Nichols odchodzą z serialu!

Harvey Weinstein od lat uznawany był za jednego z największych producentów filmowych w Hollywood. W październiku 2018 roku pojawiły się jednak liczne oskarżenia wobec niego. Według nich Weinstein miał molestować aktorki w zamian za ich role w filmach. Wśród oskarżycielek znalazły się m.in. Angelina Jolie, Gwyneth Palltrow i Rose McGovan.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: CNN

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?