Kraina lodu 2 z nowymi rekordami box office, świetne wyniki Na noże

Nim na scenie pojawią się nowe Gwiezdne Wojny, jeszcze parę hitów przyniesie fanom mnóstwo powodów do pójścia do kina. Ostatnio tryumfy odnoszą dwa wielkie hity sequelowa Kraina lodu oraz Na noże.

Przede wszystkim Kraina lodu 2, kolejna część jednej z najbardziej dochodowych animacji Disneya, miała zarobić w przeciągu pięciu dni ponad 120 milionów dolarów, co jest absolutnym rekordem, jeżeli chodzi o przychody w Świętno Dziękczynienia. W przeszłości jedynie Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia zdołało wcześniej przebić się przez magiczną barierę „setki”.

Grający się w innej „lidze” boxoffice’owej Na noże Riana Johnsona bynajmniej nie poprzestaje z kolei na znakomitych recenzjach. Weekend otwarcia był dla filmu znacznie łaskawszy niż przewidywano, bowiem zarobił on w tym okresie ponad 27 milionów dolarów, a pomiędzy środą a niedzielą – 41.7 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę to, że produkcja miała budżet 40 milionów dolarów, w zasadzie już teraz twórcy tej ambitnej pozycji mają powód do świętowania.

kraina

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: The Batman – Pattinson ma nadzieję, że nowa rola nie przyniesie obsesji na jego punkcie rodem ze Zmierzchu

Kraina lodu 2, sequel animacji z 2013 roku tym razem zabierze widzów w podróż do starożytnych i tajemniczych krain. Elza razem z siostrą i przyjaciółmi będzie musiała odkryć źródło swoich magicznych mocy. Stawką jest oczywiście bezpieczeństwo królestwa Arendelle. Premiera filmu wyznaczona była na 22 listopada.

Na noże jest swojego rodzaju hołdem dla Agathy Christie we współczesnej historii o morderstwie, gdzie wszyscy są potencjalnymi winnymi. Kiedy uznany pisarz (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swoje 85. urodziny, do zbadania tej sprawy przydzielono detektywa Benoit Blanca (Daniel Craig). Badając sprawę wśród dysfunkcyjnej rodziny denata i jego oddanej służby, Blanc stara się odkryć prawdę.

W filmie występują m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Ana De Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, LaKeith Stanfield, Katherine Langford, Noah Segan, Edi Patterson, Riki Lindhome, Jaeden Martell i Christopher Plummer. Rian Johnson będzie zarówno reżyserem, jak i scenarzystą produkcji. Premiera odbyła się 27 listopada.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?