Narodziny gwiazdy – cztery nowe fragmenty jednego z Oscarowych faworytów

Produkcja Narodziny gwiazdy zebrała bardzo przychylne recenzje na Festiwalu w Wenecji i upatrywana jest jako jeden z faworytów do nagród na najbliższej Oscarowej gali. Warner Bros. umieścił w sieci cztery niepublikowane dotąd fragmenty promujące musical z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem. Oto krótkie sceny, w których sprawdzić można jak muzycznie oraz aktorsko poradziły sobie gwiazdy filmu.

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

Radek Folta, korespondent festiwalowy MoviesRoom.pl z Festiwalu w Wenecji, ocenił film wysoko i pisał w swojej recenzji następująco:

Wymarzona sytuacja dla debiutanta. Nakręcić film, który pojawi się na najważniejszym festiwalu filmowym. Obsadzić w nim ikoniczną gwiazdę. Dostać chwalące z każdej strony recenzje. I Bradley Cooper właśnie tego dokonał. Narodziny gwiazdy nie tylko zwiastują pojawienie się nowego talentu reżyserskiego, ale też aktorki, która z łatwością będzie mogła zamienić świat muzyki na kino kiedy tylko zechce.

Zobacz również: Ciąg dalszy recenzji filmu Narodziny gwiazdy

Tegoroczne Narodziny gwiazdy to już trzeci remake produkcji z 1938 roku o tym samym tytule. W poprzednich wersjach filmu występowali Janet Gaynor i Frederic March, Judy Garland i James Mason, Barbara Streisand i Kriss Krtistofferson.

Zobacz również: Doda stworzy film o Dziewczynach z Dubaju. Nie rezygnuje również z aktorstwa

Film Narodziny gwiazdy w reżyserii Bradleya Coopera trafi do polskich kin dopiero 30 listopada.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?