Advertisement

Prawdopodobnie poznaliśmy datę oficjalnego przejęcia 21st Century Fox!

Jest wielce możliwe, że wkrótce zakończy się wielomiesięczna saga związana z kupowaniem 21st Century Fox przez Disneya. Tak przynajmniej twierdzi w rozmowie z Variety Peter Rice, który jest dyrektorem generalnym FOX Networks Group. Otóż do oficjalnej transakcji ma dojść stycznia 2019 roku.

Oczywiście samo podpisanie odpowiednich papierków stanowi zaledwie czubek góry lodowej. Mocne kontrowersje może wzbudzić masowa redukcja pracowników. Rice zaznacza, że dotkną one przede wszystkim oddziały, które zostaną wchłonięte przez studio Myszki Miki. Oznacza to, że grupy wciąż będące pod egidą Foxa – takie jak Fox Sports, Fox Broadcasting czy Fox News – problem masowego zwolnienia pracowników dotknie w znacznie mniejszym stopniu.

21st Century Fox

Fot. Rob Dobi/Variety

Zobacz również: Wiedźmin – Tak będzie wyglądała Ciri? Nowy fanart!

Jeżeli chodzi o niepokoje związane z potencjalnym problemem adaptacji organów Foxa, Rice przypomina o dość gładkich przejęciach tak wielkich firm, jak Lucasfilm, Pixar czy Marvel. Przypomniał również o rodowodzie Disneya, który został założony przez artystę. Sam dyrektor FOX Networks Group będzie tam odpowiadać za przemysł telewizyjny. Wygląda więc na to, że mamy już coraz mniej niewiadomych.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Guy Shield

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?