W brytyjskich kinach pojawią się seanse z polskim dubbingiem i napisami

Po niedawnym sukcesie Kleru w brytyjskich kinach studia filmowe FOX i Sony wzięły na cel polską społeczność w Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie na Wyspach testowane będą pokazy anglojęzycznych produkcji z polskimi napisami lub dubbingiem.

Pierwszym filmem, który zostanie pokazany na dużych ekranach z polskimi napisami będzie Bohemian Rhapsody od 20th Century Fox. Biografia słynnego zespołu Queen w takiej wersji zostanie zaprezentowana od 9 do 11 listopada w 25 kinach, zarówno studyjnych, jak i w brytyjskich multipleksach. Już teraz przed seansami Kleru puszczane są zwiastuny filmu Bohemian Rhapsody z napisami w ojczystym języku. Następnie w grudniu Sony na ekrany kin wprowadzi animację Spider-Man: Uniwersum, która dostępna będzie z polskim dubbingiem.

Zobacz również: Bohemian Rhapsody – recenzja filmowej biografii Queen!

filmy w brytyjskich kinach z napisami lub dubbingiem polskim

fot. kolaż: materiały prasowe

Polacy to obecnie największa mniejszość imigrancka na Wyspach, a do tego chętnie chodząca do kin na rodzime produkcje.  O sporym potencjale świadczyły do tej pory świetne wyniki filmów Patryka Vegi (np. Botoks – 1,05 mln dol. w weekend otwarcia), a ostatnio spektakularnie, bo z rekordem otwarcia dla polskiej produkcji wyświetlanej za granicą, zaprezentował się Kler (debiut na poziomie 1,32 mln dolarów). Zwróciło to uwagę filmowego biznesu w Wielkiej Brytanii, który chce zachęcić polskich widzów do chodzenia również na anglojęzyczne produkcje. A według szacunków lokalnych dystrybutorów potencjał jest spory, bo tylko 10-15% procent imigrantów ze wschodniej Europy uczęszcza do brytyjskich kin.

Źródło: screendaily.com / ilustracja wprowadzenia: pixabay.com

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?