Apple będzie szturmować chiński rynek z tańszymi modelami iPhone’ów?

Biorąc pod uwagę zawrotne ceny smartfonów od Apple, nic dziwnego, że firmie niełatwo jest na chińskim rynku, gdzie ludzi na standardowe iPhone’y po prostu nie stać.

Teraz ponownie wraca temat wprowadzenia specjalnego modelu iPhone’a, który byłby zaprojektowany właśnie po to, by zmierzyć się z tańszymi smartfonami, kupowanymi zazwyczaj na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Mówi się, że byłby to model pozbawiony Face ID, z czytnikiem linii papilarnych Touch ID tuż pod ekranem. Ewentualną alternatywą byłoby powtórzenie manewru stosowanego na terenach Indii, czyli sprzedawanie modeli sprzed kilku lat, jednak wydaje się, że Apple jest zdeterminowane rzucić nieco większe siły na azjatycki front.

Apple

Fot. Michaela Rehle/Reuters

Zobacz również: Jak chronimy swoje smartfony? Nawyki Polaków pod lupą

Bardzo możliwe, że tańsza wersja iPhone’a będzie dla Apple czymś więcej niż sposobem na zdobycie chińskiego rynku i przy ewentualnych sukcesach wprowadzi taki potencjalny model globalnie, lekko poszerzając swoją ofertę do tych z bardziej przystępną ceną.

Źródło: myapple.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?