Disco Elysium z serialową adaptacją!

Gra estońskiego studia ZA/UM nieoczekiwanie stała się jedną z największych rewelacji na rynku w 2019 roku. I wygląda na to, że teraz pójdzie w ślady The Last of Us.

Disco Elysium, RPG z elementami przygodówki w fikcyjnym świecie z ekscentrycznym detektywem z amnezją w roli głównej, dostanie telewizyjną adaptację. Jako że projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie, w zasadzie nie wiadomo, na ile będzie on wierny oryginałowi. Tak czy inaczej, w samej grze główny bohater literalnie prowadził dysputy z… własnymi cechami postaci. Schizofreniczny klimat historii może pozwolić nawet na pokręcone narracje w rodzaju Legionu od Noah Hawleya. Ale o tym się przekonamy za jakiś czas.

Zobacz również: Nowy wspaniały świat – szykuje się serialowa adaptacja arcydzieła SF!

Póki co wiemy, że jedną z osób zaangażowanych w projekt jest Dmitri M. Johnson, czyli szef studia dj2 i producent Sonic. Szybki jak błyskawica.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?