Legion – 3. sezon będzie finałem serialu

Powstanie trzeciej odsłony serialu Noah Hawleya było oczywistością zaraz po obejrzeniu finału 2. sezonu, potwierdzoną zresztą bardzo szybko. Teraz wiemy na pewno, że czeka nas wielkie zwieńczenie serii.

Już wcześniej Hawley wspominał o tym, że 3. sezon będzie wielkim finałem całej historii. Oficjalne potwierdzenie tego zamysłu nastąpiło na konferencji Television Critics Association.

Plakat serialu Legion

Fot. Materiały prasowe FOX

Zobacz również: Legion – recenzja 2. sezonu prawdopodobnie najlepszego serialu roku

Oparty na marvelowskim komiksie autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza, Legion podąża śladami Davida Hallera (Dan Stevens), mężczyzny, który przez lata wierzył, iż cierpi na schizofrenię, a następnie odkrył, że prawdopodobnie jest potężnym mutantem. Z pomocą zespołu specjalistów, bohater zaczyna korzystać ze swoich umiejętności, w wyniku czego dowiaduję się o prześladującym go, złośliwym pasożycie. Obecnie David jest jedynym człowiekiem stającym na drodze Amahla Farouka (Navid Negahban), pragnącego posiąść nieograniczoną moc zagrażającą światu.

Producentami wykonawczymi serii są: Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Legion to ostatni, jak na razie, projekt dwóch pierwszych, przytoczonych powyżej panów, a więc twórców odpowiedzialnych za wyróżnionego licznymi nagrodami, a w tym statuetką Emmy i Złotym Globem, serial Fargo.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe FOX

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?