Zashchitniki – oto jak wykonano efekty specjalne do rosyjskich Avengers

Studio Argunov, które opracowywało efekty specjalne VFX do pierwszej rosyjskiej produkcji superbohaterskiej, przygotowało materiał podsumowujący efekty ich pracy. Może i faktycznie nie jest to najlepsza rzecz, jaką zobaczycie w życiu i może nie oddają realistycznych detali w stu procentach, to i tak jest chyba nieźle jak na film, który powstał za kwotę będącą równowartością tego, co Marvel zapłacił samemu Chrisowi Hemsworthowi za Czas Ultrona. Sprawdźcie czy Zashchitniki vel Guardians słusznie obrywają w recenzjach za ten aspekt filmu. 

Guardians – Argunov studio VFX reel from Nikita Argunov on Vimeo.

Superbohaterskie widowisko Sarika Andreasyana nie spotkało się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków. Obraz o budżecie 5 milionów dolarów trafił do kin 24 lutego i po niezłym, choć rozczarowującym starcie okazał się klapą finansową, gdyż zainteresowanie rosyjskimi Obrońcami zaczęło maleć w błyskawicznym tempie, przez co produkcję zdecydowano się wydać już w kwietniu na DVD, Blu-ray i serwisach VOD. 

Zobacz również: Tak wykonano efekty specjalne w rosyjskiej superprodukcji Attraction

Zashchitniki przedstawiają historię czwórki bohaterów o nadludzkich umiejętnościach, które były wynikiem radzieckich eksperymentów. Po latach ukrywania się jednoczą swe siły na wezwanie nowej władzy, gdyż  jako jedyni są w stanie owstrzymać groźnego osobnika, którego znają z dawnych czasów. Czy Kuratov będzie trzecim po Czarnieckim i Napoleonie, który zdobędzie siłą Moskwę? W rolach głównych pojawią się: Anton Pampuszny, Sanzhar Madiev, Sebastien Sisak, Alina Lanina, Stanislav Shirin.

Źródło: vimeo / ilustracja wprowadzenia: kadr z Guardians – Argunov studio VFX reel

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?