Lionsgate Studios wprowadza swoje filmy na platformę Steam

Największa platforma dystrybucji cyfrowej gier na świecie zaczyna coraz mocniej bratać się z kinem. Kanadyjska firma Lionsgate Studios zaczyna bowiem wypuszczać swoje filmy na Steam. W najbliższym czasie w bilbliotece platformy Valve ma się pojawić ponad 100 filmów wyprodukowanych przez to studio.

Poprzez Steam już jest możliwe zakupienie 13 filmów produkcji Lionsgate Studios. Na razie próżno szukać tam głośnych tytułów, jednak w przyszłości na platformę trafią takie serie jak Niezgodna, Igrzyska Śmierci, Niezniszczalni, Piła czy Saga Zmierzch. Cena jednego obrazu waha się pomiędzy 4 a 6 euro.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – Brytyjscy fani niezadowoleni z wydania DVD!

Nie wiadomo jeszcze jak rozwinie się ten sposób dystrybucji filmów, ale na razie nie jest to zbyt popularne rozwiązanie. Biblioteka filmowa Steama jest jak na razie dość uboga, choć można w niej znaleźć np. wszystkie części serii Mad Max.

źródło:screenrant.com/ ilustracja wprowadzenia: Steam/ Lionsgate

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?