Czarodziejskie pojedynki w nowym zwiastunie wschodniej odpowiedzi na lukę po Harrym Potterze

Kino świąteczne kojarzy się raczej z kameralnymi produkcjami. Temu trendowi wymyka się film, którego rosyjski tytuł (Дед Мороз. Битва Магов, Ded Moroz. Bitva Magov) można przetłumaczyć jako Dziad Mróz: Bitwa Magów. Jest to superprodukcja fantasy, która najwidoczniej nawiązuje do wschodniosłowiańskich początków postaci odpowiednika Świętego Mikołaja, kiedy to był uznawany za czarodzieja. W nowym zwiastunie produkcji, którą wsparło hollywoodzkie 20th Century Fox, Dziadek Mróz chwilami jawi się jako połączenie Gandalfa z Albusem Dumbledorem. 

https://www.youtube.com/watch?v=TevDHBs8dUg

Główną bohaterką filmu jest licealistka Masza. Nieustannie dręczą ją wizje Moskwy atakowanej przez latające potwory. Z tego powodu staje się obiektem drwin ze strony kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy. Pewnego dnia jednak zmory stają się realne, a młoda dziewczyna staje się świadkiem walki potworów z młodymi ludźmi, którzy nazywają siebie Magami. Masza poznaje tajemniczy świat, w którym Dziadek Mróz stoi na czele chroniącej świat przed siłami ciemności gildii magów władających śniegiem i lodem. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą szczególne, gdyż w ukryciu zły brat Dziadka Mroza szykuje się do największej w historii wojny Dobra ze Złem, dla której scenerią będzie Moskwa. A Masza będzie centralną postacią tej walki i od niej zależeć będzie, która z odwiecznie zwalczających się stron zwycięży.

Zobacz również: Pierwszy zwiastun Dziadka Mroza: Bitwy Magów zapowiada, że te Święta będą inne

ded moroz bitva magov photo from trailer screenshot 1

Budżet projektu wyniósł trochę ponad 3 miliony dolarów (200 milionów rubli). Za reżyserię odpowiada Aleksandr Voytinskiy. W jego filmografii znaleźć możemy wariację na temat filmu superbohaterskiego Czarna błyskawica oraz produkcję świąteczną Choinka. Za scenariusz odpowiadają sam reżyser oraz Lew Karasev i Lew Murzenko. Główną rolę Maszy otrzymała dziewiętnastoletnia Taisiya Vilkova (Wykrętasy). W tytułową rolę Dziadka Mroza wcieli się Fiodor Bondarczuk (aktor i reżyser m.in 9 kompanii). Wystąpią również Aleksey Kravchenko (9 kompania, Idź i patrz), Władimir Gostiuchin (Wniebowstąpienie), Egor Beroev (Admirał), Ksenia Alferova (Podniebna wojna), Svetlana Permyakova.

Film zawita do rosyjskich kin 24 grudnia 2016 roku.

ded moroz. bitva magov poster plakat

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?