Downtown Abbey – zwiastun filmowej kontynuacji popularnego serialu kostiumowego

Downtown Abbey to filmowy sequel brytyjskiego serialu kostiumowego nadawanego w latach 2010-2015. W sieci pojawił się pierwszy pełny zwiastun produkcji kontynuującej losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni kolejnych historycznych i obyczajowych zmian.

Serial Downtown Abbey rozgrywał się na początku XX wieku i opowiadał o szlachcie oraz służbie mieszkających w tytułowym dworze. Akcja filmu ma rozgrywać się pod koniec 20.-tych i skupi się na przygotowaniach do przyjęcia w posiadłości brytyjskich monarchów.

Zobacz również: Wojna i Pokój – recenzja miniserialu BBC

downtown abbey film 2019

fot. materiały prasowe

Reżyserem filmu jest Michael Engler, a scenariusz przygotował twórca serialu Julian Fellowes. Do swoich ról z małego ekranu powrócą: Michelle Dockery, Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Robert James-Collier, Laura Carmichael, Michael C. Fox, Joanne Froggatt, Jim Carter, Allen Leech, Phyllis Logan, Brendan Coyle, Lesley Nicol, Kevin Doyle, Penelope Wilton, Matthew Goode oraz Maggie Smith.

Downtown Abbey trafi do polskich kin 13 września. Za dystrybucję odpowiada UIP.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?