Indiana Jones 5 – ostatnia część zapoczątkuje spin-offy?

Wygląda na to, że uniwersum Indiana Jonesa nie umrze wraz z finałową częścią głównego cyklu.

Pojawiły się informacje, jakoby produkcja Jamesa Mangolda miała dać początek nie jednemu, ale kilku spin-offom. Oczywiście biorąc pod uwagę to, że nie wiemy na razie do końca, o czym ma opowiadać sam Indiana Jones 5, tym bardziej trudno przewidzieć, czego tyczyć się będą odrębne tytuły – choć można przypuszczać, że nie pojawi się w nich Harrison Ford. Zapewne – zakładając, że powyższe doniesienia są prawdziwe – powodzenie tego planu w dużej mierze zależeć będzie od tego, czy „piątka” się przyjmie.

Ford

kadr z filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki

Zobacz również: Szybcy i wściekli 9 – nowe zdjęcia i okładki od Total Film

A materiały do Indiana Jones 5 płynnie przeskakiwały z rąk do rąk. Reżyserem miał być Stephen Spielberg, zastąpiony ostatecznie przez Jamesa Mangolda. Natomiast scenariusz to już zupełny rollercoaster. David Koepp – pracujący także przy Królestwie Kryształowej Czaszki – pierwotnie przejął skrypt, by następnie dostał go Jonathan Kasdam, aż wreszcie koniec końców na powrót dostał go znów ten pierwszy. Już teraz można powiedzieć, że film przeszedł wyboistą drogę. A do końca droga daleka.

Źródło: Latino Review / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?