Magnezja na Festiwalu Filmowym w Tallinie!

Magnezja w reżyserii Maćka Bochniaka zakwalifikowała się do sekcji Current Waves Black Nights Film Festival w Tallinie. Organizowana od 1997 impreza roku urosła do miana jednej z największych w Europie Północnej. Tegoroczna edycja odbędzie się online i potrwa od 13 do 29 listopada.

Estoński festiwal to nie jedyny sukces na koncie „Magnezji”. Produkcja jako jedyna z Polski prezentowana była w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Obraz będzie można zobaczyć także podczas tegorocznego Festiwalu ENERGA Camerimage w Toruniu w Konkursie Polskim, Konkursie Debiutów Reżyserskich i Konkursie Debiutów Operatorskich oraz w oficjalnej selekcji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza).

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?