Mulan – premiera filmu przełożona

Tak jak można było się spodziewać, Mulan dołącza do Tenet i zostaje przerzucona na dalszy termin.

Szalejąc w USA pandemia skłoniła także władze Disneya do przesunięcia. Póki co premiera ma się odbyć zamiast 24 lipca – 21 sierpnia. Studio Myszki Miki nie wyklucza jednak, że jeśli koronawirus nie zatraci impetu, pojawią się kolejne przełożenia.

Zobacz również: Piraci z Karaibów – Margot Robbie i scenarzystka Ptaków Nocy rozmawiają o angażu!

Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action. Nowa wersja ma zostać pozbawiona smoka Muszu czy musicalowych elementów, tworząc bardziej historyczną atmosferę niż kultowa animacja.

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin sporządzili scenariusz do omawianego widowiska, które aktualnie kręci  Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner.
Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?