Advertisement
Advertisement

Seaspiracy – zwiastun dokumentu Netflixa o przemyśle rybackim

Netflix opublikował zwiastun nowego filmu dokumentalnego – Seaspiracy. Produkcja przedstawi kulisy przemysłu rybackiego i jego destrukcyjny wpływ na naszą planetę.

Reżyserem Seaspiracy jest Kip Anderson, a w pracach nad produkcją pomagała mu para reżyserska – Ali i Lucy Tabrizi. Anderson tworzył już wcześniej filmy dotyczące wpływu hodowli zwierząt na środowisko lądowe, np. Cowspiracy: tajemnica równowagi ekologicznej środowiska. Film można obejrzeć na Netfliksie. Seaspiracy poruszy mało popularny temat wpływu rybactwa na morza i oceany.

Ali Tabrizi powiedział:

Kiedy wyruszyliśmy w podróż, aby ujawnić główne zagrożenie dla naszych mórz, nie mieliśmy pojęcia, jak ogromna jest skala tego, co mieliśmy odkryć. […] Tym, co sprawiło, że sytuacja była jeszcze bardziej szokująca, był fakt, że rządy i grupy ekologiczne są współwinne i czerpią zyski z jego upadku.

Lucy dodała:

Tempo zniszczenia w oceanach przewyższa naszą wiedzę o ich cudach. Ważne jest, abyśmy zaangażowali się w tę pilną sprawę, aby chronić najbardziej niesamowite siedlisko na Ziemi, zanim będzie za późno… a ten film to wywoła.

Seaspiracy zadebiutuje na Netfliksie 24 marca 2021 roku.

Zobacz również: Nieobecni – zapowiedziano 2. sezon serialu Playera!


Źródło: YouTube, veganfoodandliving.com / Ilustracja wprowadzenia: Netflix YouTube screenshot

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?