Advertisement
Advertisement

Mr. Prepper od dzisiaj dostępny na Steamie

Mr. Prepper, najbardziej wyczekiwany tytuł z grupy PlayWay w 2021 roku debiutuje na platformie Steam.

Producentem gry Mr. Prepper jest Rejected Games. ConsoleWay – spółka z grupy Ultimate Games, będzie przygotowywać produkcję na konsole wszystkich dostępnych generacji. Premiera gry na konsolach planowana jest pod koniec bieżącego roku. ConsoleWay chce również dołączyć do rynku NewConnect w tym roku.

Mr. Prepper to obecnie, poza Builders of Egypt, nasz największy projekt. Jesteśmy odpowiedzialni za portowanie tytułu na konsole PS4, Xone, Switch, PlayStation 5, Xbox Series X. Premiera gry na konsoli planowana jest pod koniec bieżącego roku Liczymy, że pozytywne opinie graczy oraz popularność Mr. Preppera na Steam, przełożą się również na jego sukces na konsolach – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

Fabuła gry toczy się w totalitarnym świecie, któremu grozi zagłada. Gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami, m.in. będzie odpowiedzialny za budowę podziemnego schronu, służącego jako kryjówka przed władzą.

Zobacz również: Czy chcesz współtworzyć Jedi Fallen Order 2?

Tytuł Mr. Prepper to ciekawa propozycja symulatora, w którym pojawiają się również elementy strategiczno-logiczne. Do zadań gracza należą budowa podziemnego schronu, a następnie jego rozbudowa. W rozgrywce, zawodnik podejmie również próbę przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie i w tym celu, w podziemnej kryjówce, będzie opracowywać plan działania. Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania kolejnych tytułów do portowania. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się informacją o rozpoczęciu kolejnych projektów o tak dużej skali jak Mr. Prepper czy Builders of Egypt –  dodaje Grzegorz Misztal.

W wielkiej szóstce, nad którą obecnie pracuje ConsoleWay, poza Mr. Prepper, są także tytuły: Builders of Egypt, Thief Simulator 2, Ultimate Fishing Simulator 2, Uboat i Car Mechanic Simulator 2018.

W III kwartale bieżącego roku spółka planuje debiut portu Car Mechanic Simulator 2018 na Nintendo Switch, a następnie Mr. Prepper na starą generację i kilka miesięcy później – nową. Studio w w tym roku chce także ukończyć Builders of Egypt, jednak termin zależy od ostatecznej daty premiery produkcji. Pozostałe projekty ConsoleWay chce wydać w przyszłym roku.

Do tej pory spółka wraz z Ultimate Games przygotowała i wydała łącznie 20 portów gier. Wśród nich  są tytuły, takie jak: Selma and the Wisp na PlayStation 4, Nubarron na Xbox One oraz dedykowane Nintendo Switch: Dead Ground, Danger Gazers, All Walls Must Fall, czy CyberTaxi.

ConsoleWay pracuje aktualnie nad pozyskiwaniem nowych projektów w kraju oraz za granicą.

Do końca bieżącego roku spółka planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej ConsoleWay nie wyklucza emisji akcji.


Źródło: ConsoleWay / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?